In touch with Diverse Iranian Community

سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله

1338947770651971731-650x364 سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله
مترو ونکوور و آسیب‌پذیری منطقه‌های شهری نسبت به خطر زلزله

شهرگان: بعد از زلزله‌های اکوادور و ژاپن در ماهی که گذشت و با توجه به اینکه مترو ونکوور بر خط زلزله قرار گرفته است و دانشمندان می‌گویند به زودی شاهد زلزله‌ای بزرگ در منطقه خواهیم بود، شاید زمان آن رسیده باشد که محل زندگی، کار و تحصیل خودتان را در مقابله با خطرهای  زلزله بسنجید.

انستیتوی کاهش بلای طبیعی در کانادا این امکان را فراهم آورده است تا با وارد کردن کد پستی، آسیب‌پذیری منطقه موردنظرتان را در مقابله با خطرهای زلزله بسنجید: خواه این منطقه محل زندگی‌ یا کارتان باشد، مدرسه کودکان باشد یا اینکه محله‌ای باشد که می‌خواهید زندگی و کار خودتان را به آن منتقل کنید.

آخرین مرتبه زلزله‌ای به قدرت 7 و 3 دهم ریشتر جنوب استان بریتیش کلمبیا را در سال 1946 لرزانده بود. مشابه شهرهای منطقه ونکوور، ساحل غربی امریکا هم منتظر زلزله‌هایی بزرگ است و مجله نیویورکر در مقاله برنده جایزه پولیتزر خود پیش‌بینی کرده این زلزله‌ها می‌توانند تا 10 ریشتر قدرت داشته باشند.

ویدئوی دولت شهری ونکوور: آیا برای زلزله بزرگ آماده هستید؟

https://youtu.be/Bq1VHnq0Yvk

دولت شهر ونکوور همچنین در این لینک منابع آموزشی در زمینه زلزله را مهیا ساخته است، از جمله اینکه چه وسایلی را باید در محل زندگی و کار خودتان در دسترس داشته باشید تا در مقابل زلزله بزرگ آماده باشید. پیش‌بینی دولت‌های محلی این است که در صورت وقوع زلزله، افراد مقیم منطقه بایستی بتوانند تا حداکثر سه روز به تنهایی وضعیت زندگی خودشان را کنترل کنند تا کمک‌های کافی به منطقه برسد.

ویدئوی شیک‌اوت بی‌سی آمادگی در برابر زلزله بزرگ و خطرهای ناشی از آن را توضیح می‌دهد:

https://youtu.be/t_IWJx-mOw0

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال