صفحه را انتخاب کنید

سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله

سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله
تبلیغات
مترو ونکوور و آسیب‌پذیری منطقه‌های شهری نسبت به خطر زلزله

مترو ونکوور و آسیب‌پذیری منطقه‌های شهری نسبت به خطر زلزله

شهرگان: بعد از زلزله‌های اکوادور و ژاپن در ماهی که گذشت و با توجه به اینکه مترو ونکوور بر خط زلزله قرار گرفته است و دانشمندان می‌گویند به زودی شاهد زلزله‌ای بزرگ در منطقه خواهیم بود، شاید زمان آن رسیده باشد که محل زندگی، کار و تحصیل خودتان را در مقابله با خطرهای  زلزله بسنجید.

انستیتوی کاهش بلای طبیعی در کانادا این امکان را فراهم آورده است تا با وارد کردن کد پستی، آسیب‌پذیری منطقه موردنظرتان را در مقابله با خطرهای زلزله بسنجید: خواه این منطقه محل زندگی‌ یا کارتان باشد، مدرسه کودکان باشد یا اینکه محله‌ای باشد که می‌خواهید زندگی و کار خودتان را به آن منتقل کنید.

آخرین مرتبه زلزله‌ای به قدرت 7 و 3 دهم ریشتر جنوب استان بریتیش کلمبیا را در سال 1946 لرزانده بود. مشابه شهرهای منطقه ونکوور، ساحل غربی امریکا هم منتظر زلزله‌هایی بزرگ است و مجله نیویورکر در مقاله برنده جایزه پولیتزر خود پیش‌بینی کرده این زلزله‌ها می‌توانند تا 10 ریشتر قدرت داشته باشند.

ویدئوی دولت شهری ونکوور: آیا برای زلزله بزرگ آماده هستید؟

دولت شهر ونکوور همچنین در این لینک منابع آموزشی در زمینه زلزله را مهیا ساخته است، از جمله اینکه چه وسایلی را باید در محل زندگی و کار خودتان در دسترس داشته باشید تا در مقابل زلزله بزرگ آماده باشید. پیش‌بینی دولت‌های محلی این است که در صورت وقوع زلزله، افراد مقیم منطقه بایستی بتوانند تا حداکثر سه روز به تنهایی وضعیت زندگی خودشان را کنترل کنند تا کمک‌های کافی به منطقه برسد.

ویدئوی شیک‌اوت بی‌سی آمادگی در برابر زلزله بزرگ و خطرهای ناشی از آن را توضیح می‌دهد:

Website | + posts

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تبلیغات

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان