صفحه را انتخاب کنید

سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله

سنجش آسیب‌پذیری محل زندگی و کار در مقابل زلزله
مترو ونکوور و آسیب‌پذیری منطقه‌های شهری نسبت به خطر زلزله

مترو ونکوور و آسیب‌پذیری منطقه‌های شهری نسبت به خطر زلزله

شهرگان: بعد از زلزله‌های اکوادور و ژاپن در ماهی که گذشت و با توجه به اینکه مترو ونکوور بر خط زلزله قرار گرفته است و دانشمندان می‌گویند به زودی شاهد زلزله‌ای بزرگ در منطقه خواهیم بود، شاید زمان آن رسیده باشد که محل زندگی، کار و تحصیل خودتان را در مقابله با خطرهای  زلزله بسنجید.

انستیتوی کاهش بلای طبیعی در کانادا این امکان را فراهم آورده است تا با وارد کردن کد پستی، آسیب‌پذیری منطقه موردنظرتان را در مقابله با خطرهای زلزله بسنجید: خواه این منطقه محل زندگی‌ یا کارتان باشد، مدرسه کودکان باشد یا اینکه محله‌ای باشد که می‌خواهید زندگی و کار خودتان را به آن منتقل کنید.

آخرین مرتبه زلزله‌ای به قدرت ۷ و ۳ دهم ریشتر جنوب استان بریتیش کلمبیا را در سال ۱۹۴۶ لرزانده بود. مشابه شهرهای منطقه ونکوور، ساحل غربی امریکا هم منتظر زلزله‌هایی بزرگ است و مجله نیویورکر در مقاله برنده جایزه پولیتزر خود پیش‌بینی کرده این زلزله‌ها می‌توانند تا ۱۰ ریشتر قدرت داشته باشند.

ویدئوی دولت شهری ونکوور: آیا برای زلزله بزرگ آماده هستید؟

دولت شهر ونکوور همچنین در این لینک منابع آموزشی در زمینه زلزله را مهیا ساخته است، از جمله اینکه چه وسایلی را باید در محل زندگی و کار خودتان در دسترس داشته باشید تا در مقابل زلزله بزرگ آماده باشید. پیش‌بینی دولت‌های محلی این است که در صورت وقوع زلزله، افراد مقیم منطقه بایستی بتوانند تا حداکثر سه روز به تنهایی وضعیت زندگی خودشان را کنترل کنند تا کمک‌های کافی به منطقه برسد.

ویدئوی شیک‌اوت بی‌سی آمادگی در برابر زلزله بزرگ و خطرهای ناشی از آن را توضیح می‌دهد:

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد