تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

ازدواج یک زوج هلندی و ژاپنی در سیاه چادرهای عشایر

ازدواج یک زوج هلندی و ژاپنی در سیاه چادرهای عشایر

– یکی از اخبار جالب توجه در هفته گذشته که علی لایق زاده کارگردان فیلم مستند “دست بافته های مادریم” خبر داد ازدواج یک زوج هلندی و ژاپنی در سیاه چادرهای عشایر و همچنین حضور در فیلم مستند” دست بافته های مادریم” بود. به این ترتیب که این زوج اروپایی و آسیایی پس از آشنایی از طریق اینترنت با هم در ارتباط بودند و به دلیل علاقه به زندگی عشایری و صنایع دستی آرزو داشتند که عروسی خود را در میان عشایر ایران برگزار کنند، از همین رو وعده گاه خود را در کشور ایران گذاشتند.

بعد از وارد شدن زوج هلندی و ژاپنی به نامهای ( یوریس و ناچمی ) به ایران، در مورد عشایر تحقیق می کنند واز طریق یکی از دوستان با ساخت مستند دست بافته های مادریم آشنا می شوند و به سر صحنه فیلم در عشایر در جنوب کشور آمدند. این زوج جوان لباس عشایر پوشیدند و در سیاه چادر همراه با ساز و نقاره آوازهای عروسی و رقص محلی مراسم ازدواج آنها برگزار شد و نکته جالب اینکه این زوج چنان به وجد آمده بودند که با اشکهایی مملو از خوشحالی شروع به پایکوبی با عشایری کردند.

همچنین آنها دو دستبند که از صنایع دستی عشایر بود را به جای حلقه ازدواج بر دستان همدیگر بستند تا یاد آور روز ازدواج شان باشند و نکته دیگر اینکه این دستبندها با عشق و شادی زنان عشایر بافته شده است همچنین در پایان مراسم زن گلیم باف فیلم مستند”دست بافته های مادریم” یه تخته گلیم دست بافت به این زوج به پاس این حرکت زیبا و نمادین و همچنین عشق به عشایر و ایران زمین به آنها هدیه داد.

-خبر آخر اینکههیات انتخاب بخش تجربی بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند پوران درخشنده، احمد کاوری و امیرمحمد دهستانی هیئت انتخاب بخش تجربی مسابقه ایران شدند.

[گویانیوز]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights