ایران رويدادها صفحه اول گزيده‌ها

به تعطیلی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف معترضیم!


شهرگان: گروه کثیری از دانشجویان – دانش‌آموختگان و استادان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به تعطیل کردن دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف با امضای بیانیه‌ای نسبت به این اقدام اعتراض کردند.

متن بیانیه را در زیر می‌خوانید:

 Shahif-Univ. به تعطیلی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف معترضیم!

به عنوان «ایرانیان شیفته اعتلای همه‌جانبه کشور»، به تعطیلی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف معترضیم

زمانی‌که فرآیند توسعه میهن عزیزمان با خطری مواجه می‌شود، وظیفه خود دانسته و می‌دانیم که نسبت به آن هشدار دهیم و از آنان که می‌توانند برای پیشگیری از زیان‌های محتمل کاری کنند، یاری بطلبیم. این روزها زمان یکی از این هشدارها فرا رسیده است. اخلال در ادامه کار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف تنها یکی از رویدادهای روزمره شده دیوانسالاری کشور نیست، بلکه تهدیدی‌ست جدی در روند نهادسازی در کشور عزیزمان که زیان‌ها و هزینه‌هایش همیشگی خواهند بود و با گذشت زمان تنها به آنها اضافه خواهد شد.

زمانی‌که توانایی‌ها و منابع ایران را بررسی می‌کنیم، زمانی‌که استعدادها و عشق مردم میهن‌مان را به این کهن بوم و بر بخاطر می‌آوریم، زمانی‌که موفقیت‌های ایرانیان را در صحنه جهانی در همه علوم: ریاضیات، پزشکی، فیزیک و رشته‌های مهندسی، می‌بینیم، ناگزیر از خود می‌پرسیم پس چرا به آنجا که باید رسیده باشیم، نرسیده‌ایم. اینجاست که بخاطر می‌آوریم روند توسعه تنها نیازمند منابع طبیعی و استعدادهای انسانی نیست، نرم‌افزار توسعه علومی هستند به ما می‌آموزند این اجزاء را چگونه ترکیب کنیم و منابع محدودمان را چگونه تخصیص دهیم تا بهترین نتیجه ممکن را بگیریم. مدیریت و اقتصاد نرم‌افزارهای توسعه را در اختیار ما قرار می‌دهند، مایی که از سخت‌افزارهای توسعه چیزی کم نداریم. اینجاست که سهم برنامه‌های آموزشی مدیریت و اقتصاد در روند توسعه کشور از سایر برنامه‌های دانشگاهی پیشی می‌گیرد و این برنامه‌ها اهمیتی ملی می‌یابند. زمانی‌که یک دانشکده مدیریت و اقتصاد تعطیل می‌شود، فقط یک نهاد آموزشی تعطیل نشده، بلکه نسل‌هایی از مدیران و کارشناسان که می‌توانسته‌اند در روند توسعه کشور نقشی در خور ایفا نمایند، نابود شده‌اند. اینجاست که هزینه تعطیلی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف تنها محدود به زمان حال نخواهد بود، میهن ما برای حذف این نهاد آموزشی هر روز، هر ماه و هر سال هزینه خواهد پرداخت. بنابراین، ما امضاکنندگان این بیانیه، نه فقط به عنوان «دانشجویان و دانش‌آموختگان اقتصاد و مدیریت»، بلکه به عنوان «ایرانیانی شیفته اعتلای همه‌جانبه کشور»، به تصمیم ناپخته تعطیلی دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف، معترضیم…

Related posts

در وداع با فتح‌الله بی‌نیاز

سپیده جدیری

حمله موشکی به سوریه عمل به “سناریوی” تجاوز نظامی      

اردشیر زارعی قنواتی

منتخبی از ترانه‌های آترا عظیمی

آترا عظیمی

اظهار نظر