آشیان / رويدادها / جهان / بیست و دومین سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار در پاریس

بیست و دومین سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار در پاریس

گزارش مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار در پاریس

روز سه شنبه ۶ اوت ۲۰۱۳ (۱۵ مرداد ۱۳۹۲) مراسم تجلیل از دکتر شاپور بختیار و یادآوری از سروش کتیبه، از ساعت ۴ تا ۶ بعدازظهر در گورستان مونپارناس (پاریس) برگذار شد.

shapour_bakhtiyar-480x544 بیست و دومین سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار در پاریس

پس از اعلام یک دقیقه سکوت توسط آقای مهندس حمید ذوالنور، اولین سخنران خانم دکتر لادن برومند، تحت عنوان زندگی یک فرد آیینه‌ی خطاهای یک ملت مطالبی بیان داشت و گفت: «می توان در سالگرد قتلش برایش گریست، میتوان بدین مناسبت بار دیگر روشن بینی و شجاعتش را ستود. … شاید به ندرت اتفاق بیفتد که فصل های زندگی یک رجل سیاسی، از کودکی تا مرگ، چنان با تاریخ کشورش درهم تنیده باشد که هر برگی از زندگی نامه ی پرفاجعه ی او آیینه ی خطاها و شکست های سیاسی ملتش باشد».

سخنران دوم آقای حسن بهگر بود که گفتار خود در مورد ماهیت جمهوری اسلامی را این‌گونه آغاز کرد: «… ملایان آدمکشی را در کشور به امری روزمره تبدیل کردند. دست جلاد از روز اول جمهوری اسلامی در هر خانه ای را کوبید…».

آخرین سخنران آقای عباس معیری بود که برای حضار از اولین ملاقات خود با دکتر شاپور بختیار، در سی و سه سال پیش صحبت کرد و با ادای ایران هرگز نخواهد مرد به وفاداری خود به شاپور بختیار تاکید کرد.

این مراسم با سرود ای ایران در ساعت شش بعدازظهر پایان یافت.

 ایران هرگز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ایران

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

چند شعر از مریم جعفری آذرمانی

  ۱. دوست دارم تو را، مثل یک سیب روی درختش خواب می‌بینمت، عینِ یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *