صفحه را انتخاب کنید

سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل بخاطر «نگرانی از ایران و سوریه»

سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل بخاطر «نگرانی از ایران و سوریه»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده از سفر لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، به اسرائیل و اردن با موضوع «نگرانی‌ها از ناحیه ایران و سوریه» خبر داد.

12751 832

رادیو فردا: به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از جرج لیتل، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، لئون پانه‌تا در این سفر که توقفی هم در مصر خواهد داشت با سران دو کشور اسرائیل و اردن دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

آقای لیتل دو کشور اردن و اسرائیل را «متحدان نزدیک» آمریکا توصیف کرده است که همچون ایالات متحده «نگرانی‌هایی مشترک از ناحیه ایران و سوریه» دارند.

خبر سفر قریب‌الوقوع این عضو ارشد در دولت باراک اوباما به این کشورها تنها یک روز پس از آن منتشر شده است که وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه بار دیگر از قدرت‌های جهانی خواست برای متوقف ساختن برنامه اتمی ایران به تلاش‌های خود بیفزایند.

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، در سخنان روز چهارشنبه خود بار دیگر نکته‌ای را که ماه‌هاست گوشزد کرده است تکرار کرد، مبنی بر این که مواجهه با تهران زمانی که جمهوری اسلامی از «آستانه اتمی» بگذرد «دشوارتر خواهد شد».

رویترز می‌گوید که رسانه‌های اسرائیل بار دیگر این گفته‌های آقای باراک را مقدمه‌ای بر حمله احتمالی اسرائیل به ایران دانسته‌اند که گمانه‌زنی درباره آن ماه‌هاست ادامه دارد، آن قدر که واکنش چندین مقام عالی‌رتبه در جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای را نیز در پی داشته است.

کشورهای غربی و در راس آنها ایالات متحده ظن آن را دارند که حاکمان جمهوری اسلامی در پی دست یافتن به سلاح اتمی هستند، اتهامی که سران نظام در ایران بارها انکار کرده‌اند.

وزیر دفاع آمریکا در سفر هفته آینده خود به منطقه خاورمیانه دیدار مهم دیگری نیز خواهد داشت، و‌ آن دیدار با رئیس جمهور اسلام‌گرای مصر یعنی محمد مرسی و همین طور دیدار با بالاترین مقام نظامی این کشور یعنی ژنرال حسین طنطاوی خواهد بود.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، مهم‌ترین موضوع گفت‌وگوی آقای پانه‌تا با مقامات مصری روند انتقال مصر به جامعه‌ای دموکراتیک خواهد بود که با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است.

لئون پانه‌تا در تونس نیز توقفی خواهد داشت.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد