UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

ضارب زنان در جهرم با چاقو زدن به پشت زن‌ها به «آرامش» می‌رسید

ضارب زنان در جهرم با چاقو زدن به پشت زن‌ها به «آرامش» می‌رسید
تصویر سمت راست به سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی‌فر، فرمانده بسیج بخش کردیان شهرستان جهرم تعلق دارد و تصویر سمت چپ، محمد بهشتی‌فر، فرزند او را نشان می‌دهد که عامل حمله با چاقو به زنان در جهرم است.

تصویر سمت راست به سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی‌فر، فرمانده بسیج بخش کردیان شهرستان جهرم تعلق دارد و تصویر سمت چپ، محمد بهشتی‌فر، فرزند او را نشان می‌دهد که عامل حمله با چاقو به زنان در جهرم است.

روزنامه دولتی “ایران” در شمارهٔ روز سه‌شنبه (۱۱ آذر-۲ دسامبر) خود، جزییات تازه‌ای از ماجرای حمله به زنان و دختران دانشجو در شهرستان جهرم را منتشر کرده است.

یکی از شش زنی که در جهرم هدف چاقو قرار گرفته و هم‌چنان به دلیل وضعیت نامناسب در بیمارستان بستری است در شرح این حادثه به “ایران” گفته: «من ساعت ۸ شب دوشنبه (۳ آذر) در حال برگشتن به خانه بودم، دقیقاً لحظه‌ای که می‌خواستم بپیچم داخل کوچه این اتفاق افتاد. یک موتورسوار به خودروی من نزدیک شد و به داخل خودرو اسپری پاشید، به‌طوری که چشمانم سوخت و به سرفه افتادم.»

این زن جوان ۳۴ ساله که نخواسته نامش فاش شود ادامه داده: «از ترس این‌که بی‌هوش نشوم نفسم را حبس کردم، سوییچ را برداشتم و از خودرو  پیاده شدم و او نیز از موتور پیاده شد و به سمت من آمد. با صدای بلند فریاد می‌زدم و کمک می‌خواستم و او مدام تکرار می‌کرد اگر صدایت را قطع نکنی چاقو می‌زنم و من وقتی دیدم در دستش چاقو دارد ساکت شدم. با این حال ضربه محکمی به پهلویم وارد کرد و وقتی می‌خواست برود با چاقو ضربه‌ای نیز به دست راستم زد.»

به گفتهٔ این زن قربانی، ضارب در بازجویی‌ها گفته که با چاقو زدن به زن‌ها به “آرامش” می‌رسیده است.

وی دربارهٔ مراحل درمانی‌اش نیز گفت: «تا کنون یک عمل جراحی داشته‌ام و برای اینکه بفهمند به اعضای داخلی‌ام هم آسیب وارد شده یا خیر، شکمم را باز کرده‌اند و دست راستم نیز بخیه خورده و رو به بهبود است.»

همسر یکی دیگر از زنان مورد حمله قرار گرفته نیز به “ایران” گفته که همسر دانشجویش، سه‌شنبه هفته گذشته (۵ آذر) در حال عبور از “بلوار مطهری” جهرم بود که «ناگهان مردی از داخل خودرو و از پنجره راننده با چاقو به وی ضربه‌ای وارد کرد و به سرعت متواری شد».

او با بیان این‌که در صورت عمیق‌تر بودن ضربه چاقو، حتی امکان “فلج شدن” همسرش نیز وجود داشت، سخنان پلیس به خانواده قربانیان را مبنی بر این‌که «متهم بیماری روانی دارد»، رد کرد و گفت: «مرد چاقوکش در هشیاری کامل بود و بیماری روانی ندارد و حتماً باید مجازات شود و ما رضایت نخواهیم داد.»

وی با اشاره به این‌که متهم در اعترافاتش گفته «به همه دختران و زنان از پشت حمله می‌کرده و حتی صورت هیچ‌کدامشان را ندیده»، اضافه کرد که «حتی پدر متهم نیز گفته باید حکم برای پسرش اجرا شود».

به نوشتهٔ “ایران”، ضارب این شش زن شامل پنج دانشجو و یک زن خانه‌دار، جوانی ۲۲ ساله اهل روستایی در ۱۰ کیلومتری جهرم است که روز پنج‌شنبه گذشته (۶ آذر) بازداشت شد و در جریان بازجویی‌ها پذیرفت که قربانیان خود را به خاطر “انگیزه‌ای خاص” هدف ضربات چاقو قرار می‌داده است.

پیش‌تر وب‌سایت “سحام نیوز”،  با انتشار گزارشی، ضارب را “محمد بهشتی‌فر” فرزند یکی از اعضای سپاه پاسداران جهرم به نام “جلیل بهشتی‌فر” معرفی کرده بود. “پاسدار بهشتی‌فر”، فرمانده “ناحیه مقاومت بسیج” بخش کردیان جهرم است.

در همین ارتباط، “معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس”، ظهر سه‌شنبه (۱۱ آذر) در یک نشست خبری ضمن تأیید “وابستگی ضارب این زنان به یک فرد نظامی” گفت که «اقدام این فرد هیچ علت و انگیزه سیاسی، حزبی و گروهی نداشته است و کاملاً شخصی بود».

به گزارش خبرگزاری “ایسنا”، “جوان‌شیر کدخداپور” این فرد را “کارمند اداره راه و شهرسازی جهرم” معرفی کرد و افزود که بعد از دستگیری او، هم‌اکنون وضعیت امنیت شهر جهرم در شرایط “خوبی” قرار دارد.

پیش ازاین، محمدرضا رضایی کوچی، نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی نیز به وب‌سایت “ایران‌خبر” گفته بود: «پاسدار بهشتی فر، بعد از اطلاع از ارتکاب جرم فرزندش، خود، ضارب را تحویل قانون داده است.»

وی با بیان این ادعا که برخی قربانیان، “چادر” به سر داشته‌اند، هرگونه ارتباط میان انگیزه ضارب با موضوع “مبارزه با بدحجابی” و “امر به معروف و نهی از منکر” را رد کرد.

محمد احمدی، “استان‌دار فارس” نیز ارتباط میان حمله به زنان در جهرم با اجرای “طرح امر به معروف و نهی از منکر” را مردود دانست و مدعی شد که «ضارب زنان جهرمی دارای اختلال شخصیتی و انحراف اخلاقی است».

[تقاطع]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: