تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

قوانین مربوط به تصادفات رانندگی‌، صدمات بدنی و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا (بخش ۴)

قوانین مربوط به تصادفات رانندگی‌، صدمات بدنی و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا (بخش ۴)
حسین فرامرزی

حسین فرامرزی

بیمه‌‌های مهم در زمینه تصادفات اتومبیل و ICBC در ایالت بریتیش کلمبیا

هنگامی که شما قصد خرید بیمه‌ وسیله نقلیه خود را دارید، شما می‌بایست به مرکز مجاز فروش بیمه‌ وسایل نقلیه (ICBC Autoplan Broker) مراجعه کنید. شما می‌بایست با مسٔول فروش بیمه‌ ( Broker) صحبت نموده و شرایط خود را به صورت “واقعی‌ و صادقانه” در میان بگذارید. شما می‌توانید بیمه‌‌های مختلفی‌ خریداری نمائید که مهمترین آنها در ذیل تبین شده است.

بیمه‌ شخص ثالث (Third Party Liability Coverage)

براساس یک اصل پذیرفته شده در همه جوامع انسانی، هرکس مسئولیت اعمال خود را بر عهده دارد و هر خسارتی را که از جانب او به اشخاص دیگر وارد شود، باید جبران کند. داشتن بیمه نامه شخص ثالث برای دارندگان همه وسایل نقلیه موتوری (اعم از موتورسیکلت، سواری، مسافری) در ایالت بریتیش کلمبیا اجباری است و هدف از آن، حمایت از اشخاص زیان دیده در حوادث رانندگی است.
به هرکس و یا کسانی که به دلیل وسیله نقلیه (شخص مقصر) دچار زیان مالی و یا بدنی شوند به جز خود راننده مقصر حادثه شخص ثالث (Third Party) گفته می شوند.
در صورتی که شما در حین رانندگی توسط اتومبیل و یا موتور سیکلت بر اثر حادثه خسارتی وارد کنید و در آن حادثه مقصر شناخته شوید (Liable Party) ، طبق قانون مسئول جبران این خسارت به زیاندیدگان میباشید. این خسارت ممکن است خسارت مالی و یا خسارت بدنی باشد.
داشتن این بیمه نامه در ایالت بریتیش کلمبیا طبق قانون اجباری است و هر شخص که رانندگی انجام میدهد مکلف به داشتن این بیمه نامه است. بر اساس قانون مالک خودرو یا کسی که خودرو در اختیار اوست ( متصرف خودرو) میبایست اقدام به تهیه بیمه شخص ثالث نماید .
بر اساس قانون در ایالت بریتیش کلمبیا، حداقل مقدار بیمه‌ شخص ثالث (Basic Autoplan) که شما باید خریداری کنید دویست هزار دلار می‌باشد. ولیکن شما میتوانید در ازای پرداخت مبلغ بیشتر تا سقف پنج میلیون دلار بیمه‌ شخص ثالث برای خود خریداری نمائید (Optional Autoplan).
به تمامی‌ خوانندگان محترم توصیه می‌گردد که حداکثر مقدار بیمه‌ شخص ثالث که پنج میلیون دلار می‌باشد را خریداری نمایند زیرا اگر تصادفی صورت گیرد که شما در آن مقصر شناخته شوید، و شما به اندازه کافی‌ بیمه‌ نداشته باشید تا غرامت و دیه شخص مصدوم را پرداخت نمائید، این احتمال وجود دارد که دادگاه دستور دهد که اموال و خانه شخصی‌ شما به فروش رود تا الباقی غرامت و دیه شخص مصدوم پرداخت گردد.

Excess Underinsured Motorist Protection (Excess UMP)
افرادی که در ایالت بریتیش کلمبیا دارای گواهینامه رانندگی‌ هستند دارای یک میلیون دلار بیمه‌ تصادفات وسایل نقلیه برای”خود شخص” هستند. به این بیمه‌ Underinsured Motorist Protection و یا به صورت مخفف UMP (آمپ) گفته میشود.
تفاوت بیمه‌ UMP و بیمه‌ شخص ثالث (Third Party Liability Coverage) این است که شما بیمه‌ شخص ثالث را برای پرداخت غرامت به شخص دیگری خریداری می‌کنید ولی‌ بیمه‌ UMP را برای پرداخت غرامت به خودتان استفاده می‌کنید.
به بیان دیگر بیمه‌ شخص ثالث (Third Party Liability Coverage) هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما در تصادف مقصر هستید و شما می‌بایست به شخص دیگری غرامت پرداخت کنید. ولیکن بیمه‌ UMP هنگامی استفاده میشود که شخص دیگری در تصادف مقصر می‌باشد و باید به شما خسارت دهد. اگر شخص دیگری که موجب تصادف شده است بیمه‌ کافی‌ نداشته باشد، در این هنگام شما میتوانید از بیمه‌ UMP خود استفاده نموده و تا سقف یک میلیون دلار غرامت دریافت کنید. با پرداخت سالیانه حدود ۲۵ دلار شما میتوانید بیمه‌ UMP خود را تا سقف دو میلیون دلار افزایش دهید که به این بیمه‌ Excess UMP گفته میشود.

یادآوری: حسین فرامرزی، وکیل دادگاه‌های ایالت بریتیش کلمبیا، به‌هیچ گروه سیاسی، دولتی، و یا مذهبی وابسته نیست و مقالات حقوقی مندرجه، تنها برای افزایش سطح آگاهی جامعه فارسی زبان کانادایی تهیه‌شده است. به علت امکان تغییر در قوانین کانادا به مرور زمان، و همچنین عدم امکان بیان کلیه قوانین در این مقالات، به تمامی خوانندگان توصیه می‌گردد که قبل از انجام هرگونه موضوع حقوقی، با وکیل خود مشورت نمایند. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید به وب‌سایت دفتر حقوقی فرامرزی به آدرس WWW.FLCLAWYERS.COM مراجعه نمایید.
لطفا برای دریافت نکات حقوقی کوتاه روزانه صفحه فیسبوک Faramarzi Law Corporation را لایک کنید.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights