صفحه را انتخاب کنید

مسعود باستانی پس از سه سال حبس به مرخصی آمد

مسعود باستانی پس از سه سال حبس به مرخصی آمد

Bastani

مسعود باستانی، روزنامه‌نگاری که بیش از سه سال حبس را تحمل کرده، روز یکشنبه در حالی به مرخصی آمد که همسرش مهسا امرآبادی، در زندان است و با مرخصی او مخالفت شده است.

به گزارش وبسایت کلمه، آقای باستانی، بهمن ماه سال پیش در پی وخامت وضعیت سلامتی‌اش، در مراقبت شدید ماموران امنیتی به بیمارستان سینا اعزام شده بود.

علیرضا رجایی، فعال ملی مذهبی و روزنامه‌نگار نیز روز شنبه پس از ۱۶ ماه به مرخصی آمد.

مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمان خطرناک است، منتقل شده و اکنون در این زندان نگهداری می شود.

به گزارش کلمه، مهسا امرآبادی، همسر آقای باستانی از ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری برای اجرای حکم خود به اوین رفت. اواخر تیر ماه پس از مخالفت‌ها و تهدیدهای مقامات امنیتی و قضایی نهایتا به دنبال دستور دادستانی مسعود باستانی از زندان رجایی شهر تحت الحفظ به زندان اوین برده و موفق شد همسر خود را به مدت یک ساعت ملاقات کند.

مهسا امر آبادی در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. خانم امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به اتهام حضور در تجمعات اعتراضی بازداشت شد و محاکمه و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

کیوان صمیمی، مسعود باستانی و مهدی محمودیان سه روزنامه نگار زندانی در زندان رجایی شهر کرج چندی پیش در نامه‌ای به عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شبکه‌های تلویزیونی تحت مدیریت او را به دروغ گویی متهم کرده و گفته بودند بیاید و از زندان رجایی شهر، بازدید کند.
این سه زندانی سیاسی با اشاره به پخش یک برنامه تلویزیونی از شبکه دو، که در این برنامه گوینده، زندان را به هتلی درجه یک تشبیه کرده که امکانات فراوانی با فرش‌های رنگین دارد، نوشته‌اند: «اگر راست می‌گویید حداقل یک بار به خبرنگاران و نمایندگان نهاد‌های مستقل داخلی و بین‌المللی اجازه دهید تا به تعبیر انان از این هتل درجه یک بازدید کنند.»

کیوان صمیمی،‌ مسعود باستانی که به شش سال زندان و مهدی محمودیان که به پنج سال زندان محکوم شده‌اند در نامه خود با تاکید بر اینکه در زندان رجایی شهر دسترسی به انواع مواد مخدر به مراتب از مواد غذایی و کتاب و روزنامه سهل الوصول‌تر است می‌نویسند «ما شاهد ضرب و شتم و فحاشی توسط پرسنل زندان هستیم و خانواده زندانیان در روزهای ملاقات مورد هتک حرمت قرار می‌گیرند و برای نیم ساعت ملاقات باید بیش از ۵ ساعت معطل شوند.»

از سوی دیگر ادوار نیوز گزارش داده است که ماموران اطلاعات سپاه عصر روز شنبه، رشید اسماعیلی، عضو شورای سیاستگذاری سازمان ادوار تحکیم وحدت را بازداشت کردند.

ژیلا بنی یعقوب، روزنامه‌نگار و برنده جایزه شجاعت در روزنامه‌نگاری سال ۲۰۰۹ و همسر بهمن احمدی امویی، دیگر روزنامه نگار زندانی، هم چندی پیش برای اجرای حکم یک سال زندان خود، راهی زندان اوین شد.

[رادیو فردا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد