صفحه را انتخاب کنید

معاون ناپدید شده وزارت دفاع ۱۸ ماه در ایران زندانی بود

معاون ناپدید شده وزارت دفاع ۱۸ ماه در ایران زندانی بود

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید علیرضا عسگری، معاون پیشین وزارت دفاع ایران که به گفته مقام‌های تهران شش سال پیش در ترکیه «ربوده شده است»، پیشتر «۱۸ ماه» در ایران زندانی بوده است.

اسماعیل احمدی‌مقدم روز شنبه، ۲۵ آذرماه، در «ششمین سالگرد ناپدید شدن» علیرضا عسگری، گفت که آقای عسگری پیشتر در ایران «۱۸ ماه» بازداشت بود و افزود زمانی که «حدود ۱۵ ماه» از زمان بازداشت آقای عسگری می‌گذشت در اعتراض به این اقدام نزد ناطق نوری، بازرس ویژه آیت‌الله خامنه‌ای، رفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی توضیح داد: «من گفتم انصاف نیست او این مدت در بازداشت باشد، زیرا قرار مجرمیت صادر نشده بود که ایشان (ناطق نوری) گفت من خودم پیگیر ماجرا هستم. آقای ناطق نوری همچنین گفت این همه آدم خیانت کردند و راست راست می‌گردند، حالا این حاج رضا که هزارات خدمت کرده، اگر فرضا خطایی هم کرده باشد، نباید خدماتش نادیده گرفته شود.»

آقای احمدی‌مقدم در مورد زمان بازداشت معاون وزارت دفاع دولت خاتمی و دلیل آن توضیحی ارائه نکرد.

علیرضا عسگری، معاون علی شمخانی، وزیر دفاع دولت محمد خاتمی، که پس از بازنشستگی به تجارت زیتون و روغن زیتون در سوریه مشغول بود، روز ۱۶ آذرماه ۱۳۸۵ از سوریه به ترکیه سفر کرد و دو روز پس از آن ناپدید شد.

مقام‌های ایرانی بارها اسرائیل را متهم به ربودن آقای عسگری کرده‌اند.

روز شنبه، حسین دقیقی، معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در این خصوص گفت: «شواهد فراوانی داریم که اعضای سرویس اطلاعاتی اسرائیل علیرضا عسگری را از ترکیه ربودند و به اسرائیل انتقال دادند.»

اسراییل اتهام ربودن علیرضا عسگری را تایید یا تکذیب نکرده است.

در عین حال زمانی که خبر مفقود شدن آقای عسگری منتشر شد، برخی از منابع خبری ادعا کردند که آقای عسگری با غرب همکاری می‌کرده و اعلام کردند که وی با مراجعه به سفارت آمریکا در استانبول درخواست پناهندگی کرده است. آن زمان همسر آقای عسگری خبر پناهنده شدن وی به آمریکا را شایعه دانست.

فرمانده ناجا نیز روز شنبه گفت: «شورای عالی امنیت ملی و همه نهادهای امنیتی اکنون اذعان دارند که علیرضا دزدیده شده، اما متاسفانه بعضی افراد هستند که در این امر تشکیک ایجاد می‌کنند.»

وی تاکید کرد که تمام مستندات و شواهد حاکی از آن است که آقای عسگری ربوده شده است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد