آشیان / رويدادها / “مواظب بودیم تا جریان های مخالف به مجلس راه نیابند”

“مواظب بودیم تا جریان های مخالف به مجلس راه نیابند”

Bahonar-300x198 "مواظب بودیم تا جریان های مخالف به مجلس راه نیابند"
محمدرضا باهنر، از نماینده‌های محافظه کار مجلس، اظهار امیدواری کرده که (جریان‌های سیاسی وابسته به رهبر ایران) در انتخابات ریاست حمهوری نیز همانند انتخابات مجلس مانع از ورود جریان‌های مخالف به مراکز تصمیم گیری شوند.
محمدرضا باهنر، از نماینده‌های محافظه کار مجلس، اظهار امیدواری کرده که (جریان‌های وابسته به رهبر ایران) در انتخابات ریاست حمهوری نیز همانند انتخابات مجلس از ظرفیت خود استفاده کرده و مانع از ورود جریان‌های مخالف به مراکز تصمیم گیری شوند.

به گزارش ایلنا، آقای باهنر که در دهمین کنگره سراسری جامعه اسلامی مهندسین سخنرانی می‌کرد، گفته است: «با توجه به اینکه هم اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم امیدواریم همانطور که توانستیم در انتخابات مجلس از ظرفیت‌های خود استفاده کنیم در این انتخابات نیز از عهده وظایف خود به خوبی برآییم.»

آقای باهنر در این سحنرانی تصریح کرده است که در انتخابات مجلس نهم «مواظب بودیم جریان‌های فتنه، انحرافی و تندروی اصلاح طلب وارد مراکز تصمیم گیری نشوند.»

صحبت‌های آقای باهنر در حالی مطرح می‌شود که وی به عنوان نخستین سیاستمدار محافظه کار به صورت رسمی از اصلاح طلبان «خواهش کرد» تا در انتخابات مجلس شرکت کنند.

نهمین دوره انتخابات مجلس ایران، نخستین انتخابات پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به شمار می‌رفت که حضور در آن از سوی اصلاح طلبان تحریم شده بود.

پس از برگزاری انتخابات مجلس نهم نیز علی مطهری، از اصولگرایان میانه رو، آشکارا در صحن علنی مجلس، سپاه پاسداران را به دخالت در انتخابات و جانبداری از کاندیداهای خاص متهم کرد.

این اتهام با واکنش شدید فرماندهان سپاه مواجه شد و این نهاد نظامی تهدید کرد که از آقای مطهری شکایت خواهد کرد.

آقای باهنر همچنین گفته است با اینکه مجلس نهم با ترکیب ۹۰ درصدی اصولگرا‌ها تشکیل شده اما در مجلس کنونی میان اصولگرا‌ها رقابت وجود دارد و مجلس “تک صدا نیست.”

[ایلنا]

 

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

گرافیتی‌های «مسعود کاظمی؛ زندانی آزادی بیان» در تهران

گرافیتی‌هایی از مسعود کاظمی، روزنامه‌نگارِ زندانی به جرم اندیشه، که برای مصادیق آزادی بیان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *