صفحه را انتخاب کنید

کلیدهای زندگی سالم – بخش پنجم

کلیدهای زندگی سالم – بخش پنجم

Behnaz Nazee Mirshamsiکلید چهارم:

نوشیدن مرتب آب:

با نوشیدن مرتب آب بدن خود را سم زدایی کنید. بدون شک از بسیاری از محاسن نوشیدن مرتب آب آگاه هستید و ما فقط به عنوان یادآوری برای غافل نبودن از این ماده حیاتی نگاهی دوباره به مزایای پر اهمیت آن می کنیم.

با نوشیدن مرتب و به اندازه کافی آب می توانیم بدنمان را در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم تر کنیم. بیماری هایی از قبیل :

درد عمومی عضلات و مفاصل

سردردهای شدید

تجمع آب در بدن

چاقی

بیماری های پوستی مثل آکنه و اگزما

مشکلات بینایی و شنوایی

مشکلات کبدی و کلیوی

مشکلات هورمونی

دیابت

سنگ کلیه

مشکلات گردش خون

سرطان

بیماریهای قلبی و سکته مغزی

کمی حافظه و عدم شفافیت ذهن

همین الان که مشغول خواندن این مطالب هستید لطفا یک لحظه مکث کنید و برای شروع این عادت خوب یک لیوان بزرگ آب کنار دست خود بگذارید و به طور متناوب هر ۵ دقیقه یک جرعه از آن بنوشید.

فراموش نکنید که هیچ کس مسئول سلامتی شما نیست به غیر از خودتان. از همین امروز با خود تصمیم بگیرید که آب را همدم و مونس بدن خود قرار دهید و با خود عهد ببندید که به مدت یک هفته حتی یک روز هم از نوشیدن مرتب آن غافل نشوید و در آخر یک هفته خودتان سلامت و انرژی خود را مرور کنید و اگر تغییرمثبتی در خود مشاهده کردید بسیار خوشحال و سپاسگزار می شوم اگر مرا با ایمیل در جریان بگذارید. آگر پس از یک هفته نتیجه این حرکت را مثبت دیدید با خود عهد ببندید که به مدت ۴۰ روز آن را ادامه دهید تا به صورت عادت در بیاید. برای این که یک کار به صورت عادت بشود تداوم ۴۰ روزه بسیار موثر است و اگر یک روز فراموش کردید و عهد خود را شکستید باید دوباره از روز اول شروع کنید. برای کمک به خودتان در نگهداری این رکورد پیشنهاد می کنم یک برگ کاغذ کوچک را به ۴ ردیف تقسیم کنید و هر ردیف را به ۱۰ خانه مربعی کوچک و هر شب قبل از خواب اگر به قولتان وفا دار بوده اید و مرتب آب خورده اید یک خانه را تیک بزنید تا ۴۰ شب متوالی که به صورت عادت در بیاید.

و اما ۱۰ مزیت نوشیدن مرتب آب:

۱. افزایش انرژی: نوشیدن مرتب اب در طول روز به طور قابل توجهی خستگی مفرط را از بین می برد.

۲. کمک به هضم غذا و جذب مواد مغذی لازم: آب اساسی ترین ماده برای تجزیه غذا در مرحله هضم و سوخت و ساز به حساب می آید.

۳. کمک به جا به جا کردن مواد غذایی در بدن: نقش اب در گردش خون هضم غذا و دفع سموم از کبد و کلیه ها و مثانه و روده و پوست و ششها بسیار حائز اهمیت است.

۴. سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و آنرا در مقابل بیماری ها مقاوم تر می کند.

۵. مفاصل را نرم و لغزان می کند. نوشیدن روزانه و مرتب آب می تواند به کاهش دردها ی مفاصل کمک کند.

۶. کمک به فعالیت مغز: ۸۵% مغز از آب تشکیل شده است. آبرسانی مرتب به بدن به بهتر فکر کردن کمک می کند.

۷.کمک به سیستم جریان خون و سلامت قلب: ۸۵%-۹۵% خون از آب تشکیل شده است. افرادی که دچار کم آبی هستند غالبا خونشان غلیظ تر و سیستم گردش خونشان ضعیف تر است. نوشیدن مرتب آب همچنین سموم و چربی را از رگها خارج می کند و در نتیجه ریسک حملات قلبی و مغزی را کاهش می دهد.

۸. سلامت پوست و چشمها را بهتر می کند.

۹. متعادل کردن هورمون های بدن

۱۰. کمک به خواب بهتر و کاهش استرس : روزانه نوشیدن اب کافی به خواب بهتر و بهتر شدن حالات روحی افراد کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن آب می تواند به کاهش استرس در بدن به طور قابل توجهی کمک کند.

آیا آب لیوان کنار دستتان را باز هم نوشیدید؟ منتظر چه هستید از همین الان شروع کنید واز همین لحظه در صدد باشید که قدمهای لازم برای فراموش نکردن و به عادت در آوردن این امر مهم را بردارید.

لازم به ذکر است اهمیت این آب رسانی به بدن در طول روز و به صورت مداوم و در فواصل زمانی کوتاه و به میزان ۳/۱ تا ۲/۱ لیوان میباشد و در مجموع حداقل به تعداد ۱۰-۸ لیوان در روز توصیه می شود.

—————–

منبع مورد استفاده در این مقاله:

www.waterbenfitshealth.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد