UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

بودجه ۱۳۸ میلیون دلاری برای برنامه بازداشتگاه مهاجرهای غیر قانونی بعد از مرگ ۱۵ نفر

بودجه ۱۳۸ میلیون دلاری برای برنامه بازداشتگاه مهاجرهای غیر قانونی بعد از مرگ ۱۵ نفر

شهرگان: رالف گودیل، وزیر امنیت عمومی دولت فدرال، این هفته اعلام کرد که بودجه‌ای ۱۳۸ میلیون دلاری به برنامه بازداشتگاه‌های مهاجرهای کشور اختصاص یافته است.

با این بودجه، به شکلی مشخص، بازداشتگاه‌های شهرهای ونکوور و لاوال قرار است تغییر کنند و امکانات مناسب‌تری دریافت کنند.

24297_10151559174512110_893306784_n

جنبش هیچ انسانی غیر قانونی نیست مخالف روند بازداشت مهاجرهای غیر قانونی در گذرگاه‌های مرزی کاناداست. تصویر از این جنبش

پیش‌تر دولت فدرال اعلام کرده بود وضعیت اجرای فرآیند بازداشت مهاجرهای غیر قانونی در مرزهای کشور را بررسی می‌کند، بعد از آنکه در بهار امسال، دو نفر در دو بازداشتگاه مختلف اونتاریو جان خودشان را از دست دادند.

از سال ۲۰۰۰ تاکنون، ۱۵ نفر در بازداشتگاه‌های آژانس خدمات مرزی کانادا و در برنامه بازداشتگاه مهاجرهای غیر قانونی جان خودشان را از دست داده‌اند.

cbsa-detainee-gfx

آمار بازداشت‌ها در گذرگاه‌های مرزی کانادا. تصویر از گلوبال نیوز

مرگ افراد در این بازداشتگاه‌ها سوال‌هایی در موضوع قانون حمایت از پناهنده‌ها و مهاجرها کشور خلق کرده است. طبق این قانون، در گذرگاه‌های مرزی می‌توان افراد را به چهار دلیل بازداشت کرد:

اگر طبق قانون حمایت از پناهنده‌ها و مهاجرها نتوان از این افراد حمایت کرد؛ اگر فرد برای جامعه خطرناک تشخیص داده شود؛ به نظر نرسد فرد برای انجام مراحل اداری به سازمان‌های مربوطه مراجعه کند؛ فرد نتواند هویت خود را به مامورهای مرزی ثابت کند.

تحت هر کدام از این شرایط، افراد فاقد ملیت کانادایی را بدون نیاز به حکم قاضی می‌توان بازداشت کرد.

پیش‌تر، دولت فدرال با حکمرانی حزب محافظه‌کار، در سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بود در بازه زمانی پنج ساله، بیش از ۲۶۵ میلیون دلار خرج بازداشت مهاجرهای غیر قانونی به کشور در گذرگاه‌های مرزی می‌کند.

هر ساله کانادا هزارها مهاجر غیر قانونی را در مرزهای کشور بازداشت می‌کند و این شامل بر صدها کودک نیز می‌شود. تنها بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی، ۸ هزار و ۵۱۹ نفر در مرزهای کشور بازداشت شده‌اند و این شامل بر ۱۹۴ کودک می‌شود.

در سال ۲۰۱۴ میلادی، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (یو‌ان‌اچ‌سی‌آر) نسبت به فرآیند بازداشت افراد در مرزهای کانادا اعتراض کرده بود.

روایت افراد از بازداشت خود یا افراد خانواده‌هایشان در بازداشتگاه‌های کانادایی را در وب‌سایت «هیچ انسانی غیر قانونی نیست» بخوانید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: