آشیان / استانی / در ۱۰ ماه نخست امسال: ۶۲۲ مرگ بر اثر سوء مصرف موادمخدر

در ۱۰ ماه نخست امسال: ۶۲۲ مرگ بر اثر سوء مصرف موادمخدر

وضعیت اورژانسی سلامت عمومی در بریتیش کلمبیا هر ماه شاهد آمار بالاتر مرگ و بستری شدن افراد در بیمارستان به خاطر سوء مصرف موادمخدر است

[clear]

شهرگان: آمار تازه دولت استانی نشان می‌دهد که در ۱۰ ماه نخست امسال، ۶۲۲ نفر جان‌شان را تسلیم به سوء مصرف موادمخدر کرده‌اند، این در حالی است که در طول سال ۲۰۱۵، ۳۹۷ نفر در بریتیش کلمبیا بر اثر موادمخدر درگذشته بودند.

drugsmartpostercampaign1-337x510 در ۱۰ ماه نخست امسال: ۶۲۲ مرگ بر اثر سوء مصرف موادمخدر
پوستر از پلیس شهر ونکوور

این در حالی است که از ماه آپریل امسال، دولت استانی وضعیت اورژانسی سلامت عمومی به خاطر این موضوع اعلام کرده است. در ابتدای امسال، پیش‌بینی شده بود که تا پایان امسال، ۸۰۰ نفر به خاطر سوء مصرف موادمخدر، به خصوص فنتانل، جان‌شان را از دست خواهند داد.

آمار درگذشتگان در ۹ ماه نخست امسال، ۴۸۸ نفر بود و در فاصله یک ماه، ۱۳۴ نفر دیگر جان‌شان را از دست داده‌اند.

پلیس شهر ونکوور در میانه امسال از والدین خواست تا دوستانه ولی جدی، با فرزندان خودشان در موضوع سوء مصرف موادمخدر، به ویژه فنتانل، با بچه‌هایشان صحبت کنند.

فنتانل تنها در بریتیش کلمبیا جان افراد را نمی‌گیرد، بلکه تبدیل به یک معزل در سرتاسر کشور شده است. در همان روزی که بریتیش کلمبیا آمار درگذشتگان در ۱۰ ماه نخست امسال را منتشر کرد، از شهر وینی‌پگ گزارش شد که سه نفر در یک خانه، احتمالا به خاطر مصرف فنتانل جان خودشان را از دست داده‌اند.

چند ساعت قبل از اعلام آمار تازه، پلیس شهر ونکوور یک هشدار تازه در موضوع فنتانل منتشر کرد، بعد از آنکه ۱۱ مورد سوء مصرف منجر به بستری شدن در بیمارستان تنها در منطقه شرقی داون تاون ونکوور در یک روز ثبت شد.

در این برنامه مستند یک ساعته، شبکه وایس سراغ موضوع فنتانل، بخصوص در آلبرتا و سیاتل رفته است:

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *