تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

بی‌سی نظر مردمی را نسبت به نحوه عرضه ماری‌جوآنا می‌پرسد

بی‌سی نظر مردمی را نسبت به نحوه عرضه ماری‌جوآنا می‌پرسد
تبلیغات

ساکنین بریتیش کلمبیا تا پیش از ساعت چهار بعدازظهر روز اول نوامبر ۲۰۱۷ وقت دارند تا نظر خودشان را به وب‌سایت دولت استانی در زمینه نحوه عرضه ماری‌جوآنا به نیت تفریح را بگویند.

کانادا در ۲۰۰۱ مصرف درمانی ماری‌جوآنا و تولیدات حاوی تی‌اچ‌سی را در کشور قانونی کرده بود، به شرط اینکه افراد مجوز پزشک برای مصرف آن را کسب کنند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید:‌ قانونی شدن ماری‌جوآنا از ۱ آپریل ۲۰۱۸؛ سوالی تاریخی پیش‌ روی جرم‌زدایی از مصرف تفریحی ماری‌جوانا؛ سوال‌های قانونی شدن عرضه و مصرف تفریحی ماری‌جوآنا

در جولایی ۲۰۱۷، دولت فدرال به رهبری جاستین ترودو طرح قانونی شدن مصرف تفریحی آن را هم به پارلمان بود.

هرچند دولت فدرال کلیت نحوه قانونی شدن مصرف تفریحی ماری‌جوآنا را معین کرده، ولی جزییات مقررات مرتبط به عرضه آن، بدست دولت‌های استانی باقی مانده است.

حالا دولت استانی بریتیش کلمبیا از مردم محلی نظرشان را نسبت به نحوه عرضه ماری‌جوآنا می‌پرسد.

 

 

با سوال‌هایی همانند اینکه آیا باید فروش این محصولات در دست دولت باشد – همانند بی‌سی لیکور استورها – یا اینکه بایستی بدست بخش خصوصی سپرده بشود، یا ترکیبی از هر دو وجود داشته باشد.

یا اینکه سن ۱۹ سال برای خرید قانونی ماری‌جوآنا کافی است یا باید این سن تغییر کند. همچنین دیگر سوال‌هایی که باید جواب‌شان مشخص باشد، پیش از آنکه مقررات محلی در این زمینه نوشته بشوند.

حالا هم در گردهم‌آیی این هفته دولت‌های شهری استان، شهردارها قرار است مواضع خودشان نسبت به نحوه عرضه محصولات حاوی ماری‌جوآنا را بیان کنند.

هرچند این شورا در ۲۰۱۲ میلادی رای موافق به قانونی کردن مصرف تفریحی ماری‌جوآنا و محصولات حاوی آن را داده بود.

شهردارها امیدوار هستند تا مالیات عادلانه‌ای بر مصرف ماری‌جوآنا وضع بشود تا درآمد آن به جیب مردم برگردد.

همچنین مقررات معناداری برای مصرف‌کنندگان خلق بشود؛

بودجه کافی برای نوشته شدن سیاستگذاری‌ها و مقررات لازم ارایه بشود؛

همچنین قدرت دولت‌های محلی در زمینه مجوزهای مرتبط به فروشندگان و نحوه استفاده مصرف‌کنندگان در فضاهای عمومی حفظ بشود.

مدت‌هاست که مغازه‌های خصوصی فروش ماری‌جوآنا در شهرهای مختلف کانادا، از جمله تورنتو و ونکوور، به پیشواز مصرف قانونی ماری‌جوآنا در کشور رفته‌اند و با صرف کارت شناسایی که سن فرد را بالاتر از ۱۹ سال نشان بدهد، بدون نیاز به مجوز پزشک، به او محصولات حاوی تی‌اچ‌سی می‌فروشند.

پیش‌تر هم مقامات ارشد پلیس (آر‌سی‌ام‌پی) و هم چندین رهبر دولت استانی از دولت فدرال خواسته بودند تا زمان قانونی کردن مصرف تفریحی ماری‌جوآنا را عقب بیاندازد، چون آنها هنوز مقررات لازم در این زمینه را آماده نکرده‌اند و آموزش‌های لازم را نداده‌اند.

ولی دولت فدرال این درخواست‌ها را رد کرد و گفت به زمان مشخص شده – جولایی ۲۰۱۸ – برای شروع قانونی شدن مصرف تفریحی ماری‌جوآنا در سرتاسر کانادا، پایبند خواهد بود.

تا آن زمان البته هنوز پلیس می‌تواند افراد را به‌خاطر خرید و فروش، یا مصرف تفریحی ماری‌جوآنا بازداشت کند و برایشان سوءسابقه ثبت کند.

 

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان