تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

ان بی سی: ترور دانشمندان اتمی ایران کار مجاهدین خلق و اسرائیل است

ان بی سی: ترور دانشمندان اتمی ایران کار مجاهدین خلق و اسرائیل است

سازمان مجاهدین خلق پیشتر در بیانیه‌ای چنین اتهاماتی را به طور کامل «دروغ» خوانده است.

یک مقام آمریکایی به شبکه تلویزیونی «ان بی سی نیوز» گفته است، ترور «دانشمندان هسته ای» ایران توسط نیروهای سازمان مجاهدین خلق و با حمایت مالی، آموزشی و نظامی سرویس مخفی اطلاعاتی اسرائیل انجام شده است.

به گزارش «ان بی سی نیوز»، این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، تصریح کرده است که دولت باراک اوباما از جریان این ترور ها مطلع است، ولی نقشی در آن ندارد.

به گزارش «ان بی سی نیوز»  دو مقام آمریکایی نقش مجاهدین خلق در ترور ها را تایید کرده اند و یک مقام دیگر آمریکایی نیز گفته است: «تمام حدس های شما درست است.»

ولی یک مقام دیگر آمریکایی نیز بدون تایید یا رد این گزارش گفته است: این موضوع هنوز به طور  روشن تایید نشده است.

طبق این گزارش تمام این مقام های آمریکایی تصریح کرده اند که ایالات متحده هیچ نقشی در این ترور ها ندارد.
طی دو سال گذشته چهار فرد موسوم به «دانشمند هسته ای» ایران هدف بمبگذاری هایی قرار گرفته و کشته شده اند و یک نفر از آنها نیز توانسته است که از یک بمبگذاری جان سالم به در ببرد.

مقام های جمهوری اسلامی طی دو سال اخیر دولت های اسرائیل، آمریکا و  بریتانیا  را به دست داشتن در ترور افرادی که «دانشمندان هسته ای» می خواند، متهم کرده اند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل درگفت وگو با «ان بی سی نیوز»  از اظهار نظر در خصوص این خبر خودداری کرده است.

این سخنگو گفته است:«تا زمانی که تمام اسناد مورد ادعای ان بی سی را نبینیم، وزارت خارجه اسرائیل  به شایعاتی که در سطح جهان مطرح می شوند، واکنش نشان نخواهد داد.»

سازمان مجاهدین خلق پیشتر در بیانیه ای چنین اتهاماتی را به طور کامل «دروغ» خوانده است.

طبق این گزارش، علی صفوی، که سال ها نماینده مجاهدین خلق را برعهده داشته، گفته است:«هیچگاه اعضای مجاهدین خلق در اسرائیل نبوده و نیستند.»

وی اضافه کرده است:«سازمان مجاهدین خلق هرگونه دخالت (در این ترورها) را رد  می کند. این که اسرائیل در خاک خود اعضای مجاهدین خلق را آموزش می دهد. کاملا و مطلقا دروغ است.»

مصطفی احمدی روشن، معاون بازرگانی تاسیسات غنی‌سازی نطنز،  در  ۲۱ دی در یک بمبگذاری در منطقه سیدخندان تهران کشته شد. گفته می شود وی فارغ التحصیل رشته  مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شریف در تهران بود.
فریدون عباسی دوانی، از استادان فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، که توانست از حادثه بمبگذاری جان سالم به در ببرد، هم اکنون رییس سازمان انرژی اتمی ایران است. وی در آن  حادثه مجروح شده بود.

[رادیو فردا]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights