صفحه را انتخاب کنید

برگزارى جلسه محاکمه آتنا فرقدانى

برگزارى جلسه محاکمه آتنا فرقدانى

خبرگزارى هرانا – جلسه رسیدگى به اتهامات آتنا فرقدانى، نقاش و فعال مدنى، امروز برگزار شد.

Atena_faraghdani

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز سه شنبه ٢٩ اردیبهشت، جلسه محاکمه آتنا فرقدانى با حضور وکیل این فعال مدنى، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى صلواتى برگزار شد.

آقاى محمد مقیمى، وکیل آتنا فرقدانى، در گفتگویى با گزارشگر هرانا، درباره جلسه دادگاه گفت: “دادگاه خوب و آرام پیش رفت، من به عنوان وکیل دفاعیاتم را ارائه دادم و خود خانم فرقدانى هم دفاع کرد و باید منتظر رأى دادگاه ماند”

آقاى مقیمى ضمن “خوب و امیدوار” توصیف کردن حال موکل خود، اظهار داشت که دادگاه زمان مشخصى را براى صدور رأى تعیین نکرده ولى على‌القاعده این زمان مى تواند بین یک هفته تا بیشتر باشد.

اتهامات خانم فرقدانی در دادگاه، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور و توهین به نمایندگان مجلس عنوان شده است.

آتنا فرقدانی، نقاش و فعال مدنی، اول شهریور ماه سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت شد،  وی پس از گذشت دو ماه نیم از زمان بازداشت، با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد اما پس از مدتی، درپی انتشار کلیپ ویدئویی از وی که در مورد مشکلات خود در مدت بازداشت صحبت کرده بود، به دادگاه انقلاب احضار و قرار وثیقه‌اش به قرار بازداشت تبدیل و روانه زندان شد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد