آينه در آينه از دیگران ایران رويدادها صفحه اول گزيده‌ها

برگزارى جلسه محاکمه آتنا فرقدانى

خبرگزارى هرانا – جلسه رسیدگى به اتهامات آتنا فرقدانى، نقاش و فعال مدنى، امروز برگزار شد.

Atena_faraghdani-450x253 برگزارى جلسه محاکمه آتنا فرقدانى

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز سه شنبه ٢٩ اردیبهشت، جلسه محاکمه آتنا فرقدانى با حضور وکیل این فعال مدنى، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى صلواتى برگزار شد.

آقاى محمد مقیمى، وکیل آتنا فرقدانى، در گفتگویى با گزارشگر هرانا، درباره جلسه دادگاه گفت: “دادگاه خوب و آرام پیش رفت، من به عنوان وکیل دفاعیاتم را ارائه دادم و خود خانم فرقدانى هم دفاع کرد و باید منتظر رأى دادگاه ماند”

آقاى مقیمى ضمن “خوب و امیدوار” توصیف کردن حال موکل خود، اظهار داشت که دادگاه زمان مشخصى را براى صدور رأى تعیین نکرده ولى على‌القاعده این زمان مى تواند بین یک هفته تا بیشتر باشد.

اتهامات خانم فرقدانی در دادگاه، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور و توهین به نمایندگان مجلس عنوان شده است.

آتنا فرقدانی، نقاش و فعال مدنی، اول شهریور ماه سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت شد،  وی پس از گذشت دو ماه نیم از زمان بازداشت، با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد اما پس از مدتی، درپی انتشار کلیپ ویدئویی از وی که در مورد مشکلات خود در مدت بازداشت صحبت کرده بود، به دادگاه انقلاب احضار و قرار وثیقه‌اش به قرار بازداشت تبدیل و روانه زندان شد.

Related posts

زنان و حقوق بشر در ایران

شهرگان

مثبت بودن مذاکرات، دلیل لغو سفر ظریف به ایتالیا

شهرگان

چهار شعر از تازه‌ترین مجموعه شعر آتفه چهارمحالیان، “کتابی که نمی‌خواستم”

شهرگان

اظهار نظر