صفحه را انتخاب کنید

درآمد یک کارگر ایرانی یک دلار و سی‌سنت به ازای هر ساعت

درآمد یک کارگر ایرانی یک دلار و سی‌سنت به ازای هر ساعت
تبلیغات

999سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که به نظارت و بررسی ۳۴ کشور می پردازد، نمودار حداقل دستمزد خالص را در توییتر خود منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که به نظارت و بررسی ۳۴ کشور می‌پردازد، نمودار حداقل دستمزد خالص را در توییتر خود منتشر کرد.

این نمودار ارزش حداقل دستمزد ساعتی را بعد از کسر مالیات  و بر حسب دلار آمریکا نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، استرالیا و لوکزامبورگ با دستمزد ساعتی بالای ۹ دلار در صدر قرار دارند و لاتویا و مکزیک با دستمزد زیر ۲ دلار در انتهای این جدول قرار دارند.همچنین ایالات متحده آمریکا که حداقل دستمزد ۷.۲۵ دلار آن بعد از کسر مالیات به ۶.۲۶ دلار می‌رسد، در رتبه یازدهم قرار گرفته است. البته اگر ایالت های آمریکا را جداگانه بررسی کنیم ارقام متفاوت و متنوعی را مشاهده می کنیم. حداقل دستمزد در واشینگتن بالای ۹ دلار و در وایومینگ نزدیک ۵ دلار است. دولت آمریکا ۱۵۲ میلیارد دلار در سال برای کمک به خانواده هایی که درآمد آنها برای تامین نیازهایشان کافی نیست، هزینه می کند.

اما در ایران حداقل حقوق ماهانه یک کارگر تعیین شده از سوی وزارت کار، برابر با ۷۸۰ هزار تومان است.با در نظر گرفتن ۴۴ ساعت کار هفتگی و در نتیجه ۲۲۹۴ ساعت کار سالانه، متوسط ساعت کاری کارگران ۱۹۱ ساعت در ماه می شود.

حال با در نظر گرفتن حقوق ماهانه ۷۸۰ هزار تومان، و متوسط کار ماهانه ۱۹۱ ساعت،‌ درآمد یک کارگر ایرانی معادل ۴ هزار تومان معادل ۱.۳ دلار به ازای هر ساعت کار خواهد بود، که تنها در سطحی کمی بالاتر از کشور مکزیک قرار دارد.

Website | + posts
تبلیغات

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان