ایران پیشنهاد سردبير جهان رويدادها سياست صفحه اول

درآمد یک کارگر ایرانی یک دلار و سی‌سنت به ازای هر ساعت

999-390x302 درآمد یک کارگر ایرانی یک دلار و سی‌سنت به ازای هر ساعتسازمان همکاری اقتصادی و توسعه که به نظارت و بررسی ۳۴ کشور می پردازد، نمودار حداقل دستمزد خالص را در توییتر خود منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که به نظارت و بررسی ۳۴ کشور می‌پردازد، نمودار حداقل دستمزد خالص را در توییتر خود منتشر کرد.

این نمودار ارزش حداقل دستمزد ساعتی را بعد از کسر مالیات  و بر حسب دلار آمریکا نشان می‌دهد.

 درآمد یک کارگر ایرانی یک دلار و سی‌سنت به ازای هر ساعتبراساس این گزارش، استرالیا و لوکزامبورگ با دستمزد ساعتی بالای ۹ دلار در صدر قرار دارند و لاتویا و مکزیک با دستمزد زیر ۲ دلار در انتهای این جدول قرار دارند.همچنین ایالات متحده آمریکا که حداقل دستمزد ۷.۲۵ دلار آن بعد از کسر مالیات به ۶.۲۶ دلار می‌رسد، در رتبه یازدهم قرار گرفته است. البته اگر ایالت های آمریکا را جداگانه بررسی کنیم ارقام متفاوت و متنوعی را مشاهده می کنیم. حداقل دستمزد در واشینگتن بالای ۹ دلار و در وایومینگ نزدیک ۵ دلار است. دولت آمریکا ۱۵۲ میلیارد دلار در سال برای کمک به خانواده هایی که درآمد آنها برای تامین نیازهایشان کافی نیست، هزینه می کند.

اما در ایران حداقل حقوق ماهانه یک کارگر تعیین شده از سوی وزارت کار، برابر با ۷۸۰ هزار تومان است.با در نظر گرفتن ۴۴ ساعت کار هفتگی و در نتیجه ۲۲۹۴ ساعت کار سالانه، متوسط ساعت کاری کارگران ۱۹۱ ساعت در ماه می شود.

حال با در نظر گرفتن حقوق ماهانه ۷۸۰ هزار تومان، و متوسط کار ماهانه ۱۹۱ ساعت،‌ درآمد یک کارگر ایرانی معادل ۴ هزار تومان معادل ۱.۳ دلار به ازای هر ساعت کار خواهد بود، که تنها در سطحی کمی بالاتر از کشور مکزیک قرار دارد.

Related posts

«از روح ما هم بدانید! گود برداری کرده‌اند»

هادی ابراهیمی رودبارکی

«یاسمین و ساواش بالدار»: مدلی برای گذار بی خشونت؟

شهروند بی‌سی

اعتراض زنان حامله ترکیه به آخوندی که گفته بود زنان حامله باید خانه بمانند

شهرگان

اظهار نظر