صفحه را انتخاب کنید

«فاوست» برنده شیر طلایی ونیز شد

«فاوست» برنده شیر طلایی ونیز شد

Sokhorovفیلم روسی «فاوست» به کارگردانی الکساندر سوخورف برنده شیر طلایی شصت و هشتمین دوره جشنواره معتبر ونیز در ایتالیا شد.
جشنواره فیلم ونیز قدیمی ترین جشنواره فیلم جهان است.
در مراسم اختتامیه این جشنواره که شنبه شب برگزار شد، شیر نقره ای بهترین کارگردانی به فیلم «مردم کوهستان، مردم دریا» به کارگردانی شانگ جون کایی از چین رسید و فیلم «تِرافِرما» از ایتالیا با داستانی درباره مهاجرت، جایزه ویژه هیئت داوران را به دست آورد.
مایکل فاسبیندر بازیگر آلمانی هم بخاطر بازی در فیلم «شرم» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد و خانم «دیانی ایپ» از هنگ کنگ برای فیلم «یک زندگی ساده» جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.
ریاست هیئت داوران جشنواره امسال فیلم ونیز را دارن آرونوفسکی فیلمساز آمریکایی به عهده داشت.
در جشنواره امسال ونیز، «این فیلم نیست»، ساخته جعفر پناهی و مجتبی میرتهماسب، تنها نماینده سینمای داخل ایران در جشنواره ونیز بود که آن هم به طور مخفی و بدون مجوز ساخته شده است.
این فیلم که برای اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد، به دلیل مسائل حقوق بشر، در جشنواره ونیز مجدداً به نمایش گذاشته شده است.
مرجان ساتراپی، برنده جایزه ویژه هیات داوران از جشنواره کن برای فیلم پرسپولیس، با فیلم «مرغ و خورش آلو» در این جشنواره حضور داشت.
گلشیفته فراهانی در کنار عده ای از ستارگان مشهور سینمای اروپا در این فیلم ایفای نقش کرده است.
اما دیگر فیلم مربوط به ایران، فیلمی بود با نام «خارج از تهران؛ چهار داستان» که حکایت زندگی و مصائب چند پناهنده ایرانی است.
این فیلم که توسط دختری ایتالیایی به نام مونیکا ماجیونی ساخته شده، به گفت و گو با این اشخاص که هم‌اینک در خارج از ایران به سر می برند اختصاص دارد و شامل قصه تجاوز در زندان‌های ایران نیز می‌شود.
«سوفیا کاپولا» سال گذشته جایزه «شیر طلائی» جشنواره سینمایی ونیز را برای ساختن فیلم « جایی» (Somewhere) از آن خود ساخت.
[رادیو فردا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد