In touch with Diverse Iranian Community

هشدار عراق به اسرائيل درباره استفاده از حریم هوایی آن کشور برای حمله به ایران

دولت عراق به اسرائیل هشدار داده که در برابر هرگونه حرکت این کشور در استفاده از حریم هوایی عراق به منظور حمله به ایران واکنش نشان خواهد داد.

 حسین شهرستانی، معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه ضمن تأکید بر موضع فوق به اسرائیل در مورد هر گونه تلاش برای ورود به حریم هوایی عراق هشدار داد.

عراق کوتاه ترین مسیر جهت انجام تهاجم نظامی اسرائیل علیه اهداف درون خاک ایران است.

آقای شهرستانی همچنین اعلام کرد که عراق از جانب واشینگتن تضمین دریافت کرده که ایالات متحده از حریم هوایی آن کشور برای دست زدن به حمله نظامی علیه ایران استفاده نخواهد کرد.

قدرت های غربی ایران را متهم می کنند که برای ساخت جنگ افزار هسته ای تلاش می کند. تهران تا کنون به دفعات چنین ادعایی را رد کرده است.

حسین شهرستانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد که «آمریکایی ها به ما اطمینان داده اند که هرگز به مرزهای هوایی عراق تجاوز نکرده و حق حاکمیت ما را نقض نخواهند کرد و با استفاده از حریم هوایی ما علیه هیچکدام از همسایگانمان دست به حمله نخواهند زد.«

این مقام بلندپایه دولت عراق در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه که روز دوشنبه، ۱۳ خرداد، منتشر شد، همچنین افزود: «ما به اسرائیل هشدار داده ایم که اگر به حریم هوایی عراق تجاوز کنند، باید عواقب آن [نیز] بپذیرند.«

معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره نحوه برخورد عراق در برابر هدف قرار گرفتن تأسیسات هسته ای ایران توسط اسرائیل، گفت: «واضح است که عراق [اکنون] واکنش خود را آشکار نمی کند که اسرائيل با در نظر گرفتن [این اقدام] خود را آماده کند.«

جمهوری اسلامی ایران اصرار می‌کند که برنامه اتمی‌اش با هدف تولید نیروی برق دنبال می‌شود، اما غرب و اسرائیل بر این عقیده است که تهران در پس برنامه هسته‌ای به دنبال تولید تسلیحات هسته‌ای است.

[رادیو فردا]

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال