آشیان / استانی / ساخت گذرگاه سبز آربیُتِس برای جلب نظر ساکنین محلی متوقف شد

ساخت گذرگاه سبز آربیُتِس برای جلب نظر ساکنین محلی متوقف شد

شهرگان: دولت شهری ونکوور ادامه کار بر گذرگاه سبز آربیُتِس را فعلا متوقف کرده است تا به جلب نظر ساکنین محلی در موضوع مدرن‌سازی این گذرگاه مشغول شود.

arbutus-greenway ساخت گذرگاه سبز آربیُتِس برای جلب نظر ساکنین محلی متوقف شد
آینده گذرگاه سبز آربیتس در تصویری از دولت شهر ونکوور

با وجود اعلام این برنامه و جلسات عمومی برای صحبت در موضوع چگونگی استفاده از این گذرگاه، برخی ساکنین محلی همچنان می‌گویند که ترجیح می‌دهند این گذرگاه حالت طبیعی خودش را حفظ کند و تبدیل به یک مسیر مدرن عبور و مرور نشود.

بیشترین نگرانی نسبت به استفاده از آسفالت در مدرن سازی این گذرگاه و تاثیرهای زیست‌محیطی استفاده از این ماده کربنی است.

دولت شهری می‌خواهد با استفاده زمین‌هایی که از راه‌آهن خریده است، یک مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری مابین کیتسولانو و مارپل بسازد.

در اولین مرحله، خطوط قدیمی ریلی از این گذرگاه برداشته شده‌اند و مرحله دوم، تبدیل این گذرگاه به یک مسیر عبور و مرور همگانی است.

این گذرگاه با طول ۹ کیلومتر و مساحت ۴۲ جرید، در مارچ ۲۰۱۶ به رقم ۵۵ میلیون دلار از شرکت راه‌آهن پسفیک کانادا خریداری شد.

دولت ونکوور می‌خواهد با مدرن سازی این گذرگاه، از یک سو مکانی برای ورزش و تفریح ساکنین محلی خلق کند، از سویی دیگر حمل و نقل سبز با حداقل رد پای سوخت فسیلی را بین شمال و جنوب شهر گسترش دهد و درنهایت نظر توریست‌ها را جلب این مسیر عبور و مرور کند.

در مسیر این گذرگاه، نزدیک به ۳۰۰ باغچه عمومی هم قرار دارند و قرار نیست تغییری در وضعیت این باغچه‌ها بوجود بیاید.

 

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *