صفحه را انتخاب کنید

برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

 

چه کسی‌ فکر می‌کرد که یک جوان ایرانی‌ تبار نابینا اولین ایرانی‌ای باشد که به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کند. سیروس حبیب در انتخابات روز سه‌شنبه ۶ نوامبر آمریکا، به عنوان نامزد حزب دمکرات به نمایندگی‌ مجلس ایالتی‌ منطقه ۴۸ قانونگذاری ایالت واشنگتن انتخاب شد.

Cyrus Habib

حبیب که وکیل تکنولوژی و بزرگ شده Bellevue در ایالت واشنگتن است، در سن ۸ سالگی بینایی‌اش را به دلیل نوع خاصی از سرطان کودکان از دست داد. پس از برنده شدن یک بورس تحصیلی برای تحصیل در آکسفورد، حبیب در دانشکده حقوق دانشگاه ییل Yale ادامه تحصیل داد و پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به واشنگتن به کار در یک شرکت حقوقی در خصوص شرکت‌های فن‌آوری و نیازهای حقوقی آن‌ها پرداخت. به عنوان طرفدار خدمات عمومی، حبیب در کمیسیون خدمات انسانی شهر Bellevue و همچنین به عنوان هیات امنای کالج Bellevue فعالیت می‌نماید.

Cyrus Habib2

حبیب در دفتر سناتورهای معروف دموکرات مانند هیلاری کلینتون کار کرده و مدت زیادی نیز چه در دانشگاه و چه به عنوان یک وکیل برای حقوق معلولان جسمی تلاش نموده و مخصوصاً از بابت کوشش‌هایش در تغییر شکل اسکناس‌های آمریکا به نحوی که برای افراد کم بینا و یا نابینا قابل تشخیص باشد، به خود مفتخر است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد