استانی پیشنهاد سردبير صفحه اول گزيده‌ها

رای موافق معلم‌های بی‌سی به تفاهم با دولت استانی

شهرگان: با رای موافق ۹۸.۴ درصدی ۲۱ هزار و ۱۵۶ معلم – فراتر از ۵۰ درصد معلم‌های استان – تفاهم مابین دولت استانی و فدراسیون معلم‌های بریتیش کلمبیا، تایید شد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: رای دادگاه عالی کانادا به نفع معلم‌ها: پایان نبرد بر سر کلاس‌های درس؛ پول بیشتر برای خدمات اجتماعی در بودجه تازه دولت استانی؛ گام نخست: ۵۰ میلیون دلار برای استخدام بیش از ۱ هزار معلم

پیش‌تر، دادگاه عالی کانادا در جدل پانزده ساله دولت استانی و فدراسیون معلم‌ها، طرف این فدراسیون را گرفته بود و دولت استانی را موظف کرده بود تا شرایط و خواسته‌های موردنظر معلم‌ها را مهیا کند.

17190445_10155078103144655_2436539349505752661_n-510x510 رای موافق معلم‌های بی‌سی به تفاهم با دولت استانی
تصویر از فیس‌بوک فدراسیون معلم‌های بی‌سی

این به معنای سرمایه‌گذاری گسترده‌تر در آموزش و پرورش استان خواهد بود.

تفاهم‌ اخیر این فدراسیون با دولت، تغییراتی در قراردادهای کاری معلم‌ها انجام می‌دهد و اختیاراتی که دولت استانی از آنها سلب کرده بود، باری دیگر به معلم‌ها برمی‌گردد.

گام بعدی، تفاهم با دولت در زمینه مقدار سرمایه‌گذاری‌های آتی است.

گلن هانسمَن، رییس فدراسیون معلم‌ها در بیانیه مطبوعاتی فدراسیون در این زمینه گفته است که دولت مشخصا به آنها گفته هزینه‌های لازم برای اجرای این تفاهم‌نامه را کامل پرداخت خواهند کرد.

حالا به گفته او، در ماه‌های مارچ و آپریل، تمامی چشم‌های دل‌نگران موضوع آموزش و پرورش به تصمیم‌های این دولت دوخته است که چطور می‌خواهد این هزینه‌ها را امسال و سال‌های بعد، پرداخت کند.

پیش‌تر این دولت گفته بود که ۵۰ میلیون دلار برای استخدام نزدیک به ۱ هزار و ۱۰۰ معلم صرف خواهد شد.

به‌رغم تفاهم اخیر، فدراسیون معلم‌ها می‌گوید که منطقه‌های آموزش و پرورشی استان همچنان تحت فشارهای مالی قرار دارند و اجرای این تفاهم‌، تمامی نیازهای اساسی همه این مناطق را پوشش نخواهد داد.

Related posts

چند ترجمه از فائزه پورپیغمبر (به همراه متن اصلی اشعار)

شهرگان

کارزار جهانی برای آزادی فعالین کارگری و تمامی زندانیان سیاسی ایران

شهرگان

عسل بدیعی بازیگر جوان سینما و تلویزیون درگذشت

شهرگان

اظهار نظر