صفحه را انتخاب کنید

رای موافق معلم‌های بی‌سی به تفاهم با دولت استانی

رای موافق معلم‌های بی‌سی به تفاهم با دولت استانی

شهرگان: با رای موافق ۹۸.۴ درصدی ۲۱ هزار و ۱۵۶ معلم – فراتر از ۵۰ درصد معلم‌های استان – تفاهم مابین دولت استانی و فدراسیون معلم‌های بریتیش کلمبیا، تایید شد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: رای دادگاه عالی کانادا به نفع معلم‌ها: پایان نبرد بر سر کلاس‌های درس؛ پول بیشتر برای خدمات اجتماعی در بودجه تازه دولت استانی؛ گام نخست: ۵۰ میلیون دلار برای استخدام بیش از ۱ هزار معلم

پیش‌تر، دادگاه عالی کانادا در جدل پانزده ساله دولت استانی و فدراسیون معلم‌ها، طرف این فدراسیون را گرفته بود و دولت استانی را موظف کرده بود تا شرایط و خواسته‌های موردنظر معلم‌ها را مهیا کند.

این به معنای سرمایه‌گذاری گسترده‌تر در آموزش و پرورش استان خواهد بود.

تفاهم‌ اخیر این فدراسیون با دولت، تغییراتی در قراردادهای کاری معلم‌ها انجام می‌دهد و اختیاراتی که دولت استانی از آنها سلب کرده بود، باری دیگر به معلم‌ها برمی‌گردد.

گام بعدی، تفاهم با دولت در زمینه مقدار سرمایه‌گذاری‌های آتی است.

گلن هانسمَن، رییس فدراسیون معلم‌ها در بیانیه مطبوعاتی فدراسیون در این زمینه گفته است که دولت مشخصا به آنها گفته هزینه‌های لازم برای اجرای این تفاهم‌نامه را کامل پرداخت خواهند کرد.

حالا به گفته او، در ماه‌های مارچ و آپریل، تمامی چشم‌های دل‌نگران موضوع آموزش و پرورش به تصمیم‌های این دولت دوخته است که چطور می‌خواهد این هزینه‌ها را امسال و سال‌های بعد، پرداخت کند.

پیش‌تر این دولت گفته بود که ۵۰ میلیون دلار برای استخدام نزدیک به ۱ هزار و ۱۰۰ معلم صرف خواهد شد.

به‌رغم تفاهم اخیر، فدراسیون معلم‌ها می‌گوید که منطقه‌های آموزش و پرورشی استان همچنان تحت فشارهای مالی قرار دارند و اجرای این تفاهم‌، تمامی نیازهای اساسی همه این مناطق را پوشش نخواهد داد.

Website | + posts

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

[trustindex no-registration=google]

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This