آشیان / استانی / دولت شهری ونکوور نگران مهاجرت گسترده خانواده‌های ساکن شهر

دولت شهری ونکوور نگران مهاجرت گسترده خانواده‌های ساکن شهر

شهرگان: شورای شهر ونکوور در حالی رای به این داد تا واحدهای دو خوابه و سه خوابه بیشتری باید در ساختمان‌های تازه شهر در دسترس خانواده‌ها باشند که یک گزارش ارائه شده به این شورا از سمت کارکنان شهر ونکوور می‌گوید ۶۰ درصد خانواده‌های شهر به این فکر می‌کنند تا در سه سال آینده از ونکوور مهاجرت کنند.

16401042294_3a09d09d66_k-650x482 دولت شهری ونکوور نگران مهاجرت گسترده خانواده‌های ساکن شهر
عکس از فلیکر

بر اساس مقررات تازه، ساختمان‌های تازه شهر بایستی دارای حداقل ۳۵ درصد واحدهای دو خوابه یا سه خوابه باشند تا بتوانند مجوز ساخت را از شهرداری دریافت کنند. بر اساس رای شورای شهر، ۲۵ درصد واحدها باید حداقل دو خوابه و ده درصد حداقل سه خوابه باشند.

بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۲۰۰۶ میلادی، ونکوور شاهد مهارجت گسترده خانواده‌ها از دیگر نقاط کشور به محله‌های خود بود. این رقم بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ شاهد کاهش گسترده‌ای بود و هم‌اکنون شهر شاهد شروع موج مهاجرت خانواده‌ها از این منطقه شهری کاناداست.

گرانی مسکن و هچنین گرانی اجاره خانه از جمله عوامل‌ تاثیرگذار بر میل خانواده‌ها به مهاجرت از شهر هستند. هم‌اکنون منطقه‌های شهری در ونکوور و تورنتو، گران‌ترین خانه‌های کشور را دارند و قیمت خانه مابین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، نزدیک به ۴۰ درصد در شهر ونکوور گران شده است، مخصوصا با توجه به کاهش تعداد خانه‌های دو خوابه تا چهار خوابه در شهر.

هم‌اکنون نزدیک به ۳۳ درصد خانه‌های شهر ونکوور، واحدهای دو خوابه یا بالاتر از آن هستند، در حالی که بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۱ میلادی، ۵۲.۲ درصد خانه‌های شهر چنین وضعیتی داشتند و تنها ۲۵.۴ خانه‌های یک خوابه یا سوویت بودند.

همچنین هم‌اکنون نزدیک به شش دهم درصد خانه‌های شهر در بازار عرضه خانه‌های اجاره‌ای موجود هستند، در نتیجه قیمت اجاره خانه نیز در شهر به شکل تصادعی در حال افزایش است.

دولت شهری ونکوور امیدوار است با این راهکار تازه، خانه‌های مناسب زندگی خانواده‌های بیشتری در سرتاسر شهر ساخته شوند و وضعیت مساعدتری برای خانواده‌ها وجود داشته باشد، چون خانه‌های بزرگ‌تر بیشتری در بازار مسکن عرضه خواهند شد.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *