صفحه را انتخاب کنید

گروه ویژه در بریتیش کلمبیا، برنامه سلامت در سطح کانادا: تلاش برای کاهش مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر

گروه ویژه در بریتیش کلمبیا، برنامه سلامت در سطح کانادا: تلاش برای کاهش مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر

شهرگان: دولت استانی دستور شکل‌گیری گروه ويژه مقابله با سوء مصرف موادمخدر را در حالی صادر کرده است که با توجه به افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف در شش ماه نخست امسال، وضعیت اورژانسی سلامت عمومی در سطح بریتیش کلمبیا اعلام شده بود.

این نیروی ویژه زیر نظر دکتر پری کندال، مامور سلامت در سطح استانی و کلایتون پِکنولد، مدیر خدمات پلیس فعالیت خواهد کرد. همچنین نمایندگان مرکز کنترل بیماری‌های بریتیش کلمبیا و نمایندگان وزارتخانه‌های سلامت و امنیت عمومی هم در آن حاضر خواهند بود.

25548538410_6d028f45e5_b

عکس از فلیکر

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر به نسبت سال گذشته؛ هشدار پلیس ونکوور به والدین: در مورد فنتانل با بچه‌هایتان صحبت کنید

متخصص‌های سلامت و بهداشت وضعیت کنونی استان در زمینه سوء مصرف مواد مخدر و مرگ ناشی از آن را با گسترش ویروس ایبولا مقایسه کرده‌اند و می‌گویند همان‌طور که با این ویروس با جدیت تمام مبارزه شد، با موضوع سوء مصرف مواد مخدر نیز بایستی با جدیت تمام برخورد شود.

دولت استانی همچنین بدنبال دست یافتن به کمک‌های بیشتر از دولت فدرال است تا بتوان با معضل سوء مصرف موادمخدر، به شکلی مشخص، مصرف فانتنال، و مرگ ناشی از آن مبارزه کرد.

دولت کریستی کلارک از دولت فدرال خواسته تا مقررات سخت‌گیرانه‌تری برای استفاده از ماشین‌های قرص‌ساز وضع کند و برای فروش و قاچاق فانتنال مجازات‌های سنگین‌تری اجرایی کند.

مقامات دولت فدرال پیش‌تر گفته بودند منابع کافی در اختیار ندارند تا مانع ورود محموله‌های کوچک به داخل کشور بشوند. در مقابل دولت استانی می‌گوید مقامات فدرال می‌توانند با امکانات موجود هم مانع ورود محموله‌های کوچک به داخل کشور بشوند.

8027996546_7dbc0fd1b9_h

عکس از فلیکر

امسال دولت فدرال برنامه سلامت در سطح کانادا در موضوع سوء مصرف موادمخدر را شروع کرده است. این برنامه پنج هدف اصلی دارد. اول از همه می‌خواهد ساکنین کانادا اطلاع بیشتری از خطرهای ناشی از مصرف موادمخدر داشته باشند؛ دوم اینکه می‌خواهد مقررات بهتری در موضوع نسخه‌های پزشکان برقرار کند؛ سوم اینکه می‌خواهد دسترسی آسان به موادمخدر را از میان ببرد؛ چهارم اینکه وضعیت درمانی راحت‌تری برای افراد مبتلا به اعتیاد مهیا بشود و درنهایت اینکه متخصص‌های مختلف را در کنار هم قرار بدهد تا بتوان بر پایه شواهد و اطلاعات موجود، وضعیت بهتری برای کانادا در زمینه سوء مصرف موادمخدر ایجاد کرد.

پیش‌تر دولت فدرال این اختیار را به استان‌ها داده بود تا مقرراتی وضع کنند که بر اساس آن برای دریافت داروهای کنترل کننده حمله‌های ناشی از سوء مصرف موادمخدر بدون نسخه پزشک هم ممکن شود.

آمارهای دولت فدرال نشان می‌دهد که در سال ۲۰۰۹، ۲۹ نفر در سطح کشور جان‌شان را به خاطر سوء مصرف فانتنال از دست داده‌اند. این رقم در ۲۰۱۴ میلادی به ۹۰۰ نفر رسیده بود. پیش‌بینی شده فقط در استان بریتیش کلمبیا امسال بیش از ۷۰۰ نفر جان‌شان را به خاطر مصرف فانتنال و دیگر انواع موادمخدر از دست بدهند.

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

آرشیو شهرگان