In touch with Diverse Iranian Community

بیش از ۱۰۰ نفر با کمک پزشک به جان خود در کانادا پایان می‌دهند:

0 90

با تصویب قانون سی-۱۴ در ماه می گذشته، مرگ با کمک پزشک در کانادا قانونی اعلام شد، هرچند فعالان قانونی شدن این امر در کشور از قانون نهایی خشنود نیستند و خواستار بهبود قوانین برای رسیدن به مقرراتی جامع در این زمینه هستند

[clear]

پزشکان و پرستاران در سرتاسر کشور از ماه جون تاکنون با کمک از قانون سی‌-۱۴ توانسته‌اند به بیش از ۱۰۰ بیمار کمک کنند تا گزینه پایان دادن به جان خود را انتخاب کنند و اونتاریو با ۴۹ مورد و بریتیش کلمبیا با ۴۶ مورد، بیشترین موارد اجرای این قانون در کشور را شاهد بوده‌اند.

8116022935_2af4d893a4_k
عکس از فلیکر

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: داستان ادامه‌دار «مرگ با کمک پزشک» در کانادا

با وجود تصویب و اجرایی شدن این قانون در ماه می گذشته، هم پزشکان و هم فعالان حقوق اجتماعی خواستار بهبود قانون تصویب شده هستند تا هم برابر حکم دادگاه عالی کانادا باشد و هم بیشتر از قانون فعلی به بیماران اجازه دهد تا گزینه پایان بخشیدن به جان خود را در مقابل تحمل درد و رنج بیماری به شکلی قانونی در نظر بگیرند.

بخشی از جامعه پزشکی کشور معتقد است که فراتر از بیمارانی که به سرطان مبتلا هستند، دیگر افراد هم با بیماری‌های سخت دست و پنجه نرم می‌کنند و قانون بایستی به آنان هم اجازه بدهد تا گزینه پایان بخشیدن به زندگی خود را در نظر بگیرند.

دولت فدرال تعداد افرادی که با کمک قانون تازه به جان خود پایان می‌دهند، نمی‌شمارد هرچند رقم بیش از ۱۰۰ مورد توسط شبکه سی‌بی‌سی و به شکل تماس‌های موردی با مراکز پزشکی در سرتاسر کشور حاصل شده است. در نتیجه، آمار واقعی موارد ممکن است بیشتر از رقم ذکر شده در این خبر باشد.

بلافاصله بعد از تصویب قانون تازه، ۳۱ بیمار از پزشکان خود خواسته بودند تا روند قانونی پایان بخشیدن به جان آنان را شروع کنند.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال