UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

بیش از ۱۰۰ نفر با کمک پزشک به جان خود در کانادا پایان می‌دهند:

بیش از ۱۰۰ نفر با کمک پزشک به جان خود در کانادا پایان می‌دهند:

با تصویب قانون سی-۱۴ در ماه می گذشته، مرگ با کمک پزشک در کانادا قانونی اعلام شد، هرچند فعالان قانونی شدن این امر در کشور از قانون نهایی خشنود نیستند و خواستار بهبود قوانین برای رسیدن به مقرراتی جامع در این زمینه هستند

[clear]

پزشکان و پرستاران در سرتاسر کشور از ماه جون تاکنون با کمک از قانون سی‌-۱۴ توانسته‌اند به بیش از ۱۰۰ بیمار کمک کنند تا گزینه پایان دادن به جان خود را انتخاب کنند و اونتاریو با ۴۹ مورد و بریتیش کلمبیا با ۴۶ مورد، بیشترین موارد اجرای این قانون در کشور را شاهد بوده‌اند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: داستان ادامه‌دار «مرگ با کمک پزشک» در کانادا

با وجود تصویب و اجرایی شدن این قانون در ماه می گذشته، هم پزشکان و هم فعالان حقوق اجتماعی خواستار بهبود قانون تصویب شده هستند تا هم برابر حکم دادگاه عالی کانادا باشد و هم بیشتر از قانون فعلی به بیماران اجازه دهد تا گزینه پایان بخشیدن به جان خود را در مقابل تحمل درد و رنج بیماری به شکلی قانونی در نظر بگیرند.

بخشی از جامعه پزشکی کشور معتقد است که فراتر از بیمارانی که به سرطان مبتلا هستند، دیگر افراد هم با بیماری‌های سخت دست و پنجه نرم می‌کنند و قانون بایستی به آنان هم اجازه بدهد تا گزینه پایان بخشیدن به زندگی خود را در نظر بگیرند.

دولت فدرال تعداد افرادی که با کمک قانون تازه به جان خود پایان می‌دهند، نمی‌شمارد هرچند رقم بیش از ۱۰۰ مورد توسط شبکه سی‌بی‌سی و به شکل تماس‌های موردی با مراکز پزشکی در سرتاسر کشور حاصل شده است. در نتیجه، آمار واقعی موارد ممکن است بیشتر از رقم ذکر شده در این خبر باشد.

بلافاصله بعد از تصویب قانون تازه، ۳۱ بیمار از پزشکان خود خواسته بودند تا روند قانونی پایان بخشیدن به جان آنان را شروع کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: