تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

رژه نظامیان همجنسگرای آمریکایی برای اولین بار در ملاعام

رژه نظامیان همجنسگرای آمریکایی برای اولین بار در ملاعام

شنبه گذشته در سن دیگوی آمریکا بیش از ۱۵۰ هزار نفر نظاره گر رژه و جشن سالانه همجنسگرایان این شهر بودند.

به گزارش خبرنامه گویا، فستیوال امسال البته با سال های پیش تفاوت مهمی داشت و آن حضور علنی حدود ۳۰۰ نظامی آمریکایی همجنسگرا در آن بود.

پیش از این، اعلام علنی همجنسگرایی یک نظامی، به اخراج خودکار وی منجر می شد، اما به گفته حقوقدانان با وجود احتمال لغو قانون "نپرس و نگو"، بعید است مشکلی برای این افراد پیش بیاید.

یک دادگاه استیناف فدرال درست یک روز پیش از این رژه بر لزوم اجرای این قانون صحه گذاشته بود. با این حال و با وجود اینکه "نپرس و نگو"، همچنان به عنوان قانون شناخته می شود، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته رای دادگاه تغییری در معلق نگاه داشتن این قانون ایجاد نکرده است.

نکته مهم این است که شرکت کنندگان به قانونی یا غیر قانونی بودن این کار توجهی نداشتند. به گفته آنها این رژه حرکتی سیاسی نبود بلکه صرفا ابراز افتخاری بود به آن که هستند.

دقیقا مشخص نیست چه تعداد از نظامیان شرکت کننده در این رژه همچنان کارمند ارتش بودند با این حال شبکه حقوقی حامی نظامیان اخطار کرده بود که شرکت در این رژه ممکن است برای همجنسگرایانی که کارمند فعلی ارتش هستند دردسر ساز شود.

در همین حال نظرسنجی های اخیر در آمریکا نشان می دهد برای نخستین بار اکثر آمریکایی ها از ازدواج قانونی همجنسگرایان حمایت می کنند.

ماه می گذشته نظرسنجی گالوپ نشان داد که ۵۳ درصد آمریکایی معتقدند ازدواج دو همجنس باید از طرف قانون به رسمیت شناخته شود. بر همین اساس تغییر عقیده آمریکایی ها بیشتر در بین دمکرات ها و افراد مستقل ایجاد شده و نظر جمهوریخوان در این زمینه تغییری نکرده است.

سن دیگو، دومین شهر بزرگ کالیفرنیاست که پایگاه یکی از بزرگترین قرارگاه های نیروی دریایی آمریکاست و نظامیان زیادی در آن زندگی می کنند.

[خبرنامه گویا]

About The Author

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights