UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پست کانادا تهدید را برداشت، مذاکره با اتحادیه‌ کارکنان پست ادامه پیدا می‌کند

پست کانادا تهدید را برداشت، مذاکره با اتحادیه‌ کارکنان پست ادامه پیدا می‌کند

شهرگان: یکشنبه بعدازظهر پست کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تهدید به بستن دفاتر خود به روی کارکنان را برداشته است و اتحادیه صنفی کارکنان پست هم دوباره به میز مذاکره برگشته است.

هفته گذشته، ابتدا برای روز جمعه و سپس برای امروز دوشنبه، زمان از طرف پست کانادا مشخص شده بود تا اتحادیه صنفی کارکنان پست، پیشنهاد نهایی این سازمان را قبول کند و قراردادهای کار برای پنج سال دیگر تمدید بشوند.

WP_20160623_15_53_52_Pro

از نظر اتحادیه صنفی، این به معنای فشار با نیت دعوت به اغتشاش محسوب می‌شد.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: کارگران پست کانادا در گذر از یک مرحله تاریخی؛ و  اعتصاب پست کانادا در کنار تلاش برای تغییر به جای تعطیلی با نیت کنترل تغییرات اقلیمی

پیش‌تر و در سال ۲۰۱۱ میلادی، پست کانادا با همین فشار توانست اتحادیه صنفی را به قبول قراردادهای پیشنهادی وادار کند، هرچند در آن زمان دولت فدرال تحت رهبری محافظه‌کارها طرفدار این رویه شرکت پست بود، ولی دولت فدرال اعلام کرده بود تمایلی به دنباله‌روی رفتار دولت پیشین با اتحادیه‌های صنفی را ندارد.

از سال ۲۰۱۵ میلادی، پست کانادا با اتحادیه‌های صنفی کارکنان پست برای تمدید قرارداد ۵۰ هزار کارمند این سازمان در حال مذاکره است، ولی در موضوع‌های مختلف از جمله قراردادهای کارکنان تازه، پرداخت به کارکنان تازه و موضوع بازنشستگی توافقی بین طرفین به وجود نیامده است.

شرکت پست می‌گوید دوران طلایی بازنشستگی گذشته است و کارکنان پست باید با شرایط موجود خود را وقف بدهند و کارکنان در پاسخ می‌گویند شرکت پست سوددهی قابل‌توجه‌ای دارد و دلیلی وجود ندارد تا کارکنان سهمی در شرایط موفق این سازمان، از حق خود بگذرند.

آماده وفقه در کار پست کانادا باشید

در دو هفته گذشته، سازمان‌های مختلف نسبت به اختلال در روند ارسال و دریافت مرسوله‌های پستی هشدار داده‌اند، از جمله سرویس کانادا از افرادی که از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند خواسته است تا اینکه در حساب‌های بانکی خود، امکان دریافت مستقیم پول را فعال کنند تا در صورت اعتصاب یا بسته شدن درب دفاتر پست به روی کارکنان این شرکت، همچنان بتوانند خدمات دولتی را دریافت کنند.

همچنین شرکت‌های مختلف از جمله شرکت‌های خدمات اینترنتی، تلفنی و کابلی از مشتریان خود می‌خواهند تا امکان دریافت الکترونیکی صورت‌حساب‌های خودشان را هرچه زودتر فعال کنند تا در صورت عدم دریافت پستی صورت‌حساب‌ها، همچنان امکان پرداخت حساب‌هایشان را داشته باشند.

عدم دریافت صورت‌حساب‌ها از طریق پست به معنای امکان عدم پرداخت آنها نیست و در صورتی که افراد حساب‌هایشان را پرداخت نکنند، همچنان مانند گذشته، کردیت خود را از دست خواهند داد.

در میانه تابستان، بیشترین نگرانی در اختلال‌های پستی، برای دانش‌آموزان دبیرستانی است که مدارک خود را برای کالج‌ها و دانشگاه‌ها می‌فرستند. برخی از موسسه‌های آموزش عالی بدون وجود پست هم به شکل‌های مختلف، از جمله خدمات پستی دیگر یا به شکل آن‌لاین می‌توانند مدارک دانش‌آموزان را دریافت کنند، ولی در برخی دیگر در صورت اختلال در خدمات پست، بایستی به سفر به آن مرکز دانشگاهی و اداره مدارک به شکل دستی فکر کرد.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: