تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

شادی مردم و تبریک مقامات به رئیس جمهور منتخب

شادی مردم و تبریک مقامات به رئیس جمهور منتخب

دقایقی پس ازاعلام رسمی پیروزی روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب، شمار زیادی ازحامیان وی سرودخوانان در میدان ولیعصر تهران به شادمانی پرداختند. نامزدهای رقیب، آیت‌الله خامنه‌ای و احمدی‌نژاد نیز پیروزی روحانی را تبریک گفتند.

دقایقی پس از آنکه وزیر کشور پیروزی حسن روحانی با کسب اکثریت مطلق آرا را اعلام کرد، صدها نفر از حامیان وی با سرود “یار دبستانی” من از مقابل ستاد وی به سمت میدان ولیعصر تهران حرکت کردند.
به گزارش مهر، نیروی انتظامی تامین امنیت این مراسم خودجوش را برعهده دارند. جمعیت در حال حاضر از میدان ولیعصر به سمت ونک در حال حرکت است. برخی در خودروها با زدن بوق با شادی مردم همراهی می کنند. عده‌ای نیز در حال پخش کردن گل و شیرینی در میان مردم هستند.
دخترو پسران جوان در تجمعات کوچک شعارهایی در حمایت از رئیس جمهور منتخب سر می دهند. “روحانی یادت باشه، عارف هم باید باشه”، “اصلاحات اصلاحات، پیروز انتخابات” از شعارهای جمعیت حاضر است.
گزارش دیگری از یک شاهد عینی حاکی است که خیابان ولی‌عصر غرق جمعیت شده و صدای بوق خودروها، هلهله، و جیغ و فریاد شادمانی و از سوی دیگر بوی دود اتومبیل و لنت ترمز همه‌جا را فرا گرفته است.
این شاهد عینی می‌گوید مردم بعد از هشت سال، امشب دوباره “طعم خوشحالی و سرور و شعف” را چشیدند و با شعار “احمدی بای‌بای”، شکست اصولگرایان و بازگشت دوره اصلاحات را جشن گرفته‌اند

پیام آیت‌الله خامنه‌ای
آیت‌الله خامنه‌ای در پیام خود پیروز حقیقی انتخابات ۲۴ خرداد را مردم ایران معرفی کرده است. آقای خامنه‌ای ضمن تبریک به ملت ایران و به رئیس جمهور منتخب، حسن روحانی، خواستار آن شده که هیجان و التهاب روزها و هفته‌های رقابت، جای خود را به همکاری و رفاقت میان نامزدهای رقیب بدهد.
آقای خامنه‌ای گفته است، «رئیس جمهور منتخب، رئیس‌جمهور همه‌‌ی ملت است. همه باید برای دست یافتن به آرمان‌های بزرگی که رئیس‌جمهور و همکاران وی در دولت، متعهد و مسئول تحقق آنند، به آنان کمک و با آنان همکاری صمیمانه کنند.»

پیام تبریک جلیلی به روحانی
سعید جلیلی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پیروزی حسن روحانی را به وی تبریک گفت.
جلیلی در پیام خود ضمن قدردانی از ملت ایران گفته است: «برای رئیس‌جمهور منتخب مردم برادر گرامی جناب حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جهت دفاع از آرمان‌ها و حقوق ملت ایران و اعتلاء و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت می‌کنم و به ایشان برای کسب اعتماد ملت ایران صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.»

پیام تبریک ولایتی به روحانی
علی‌اکبر ولایتی، یکی دیگر از نامزدهای انتخابات در پیام‌اش به حسن روحانی، پیروزی او را تبریک گفته است.
ولایتی در پیام خود به حس روحانی نوشته است: «اینک با این اقبال مردمی و پس از تنفیذ و تحلیف، جنابعالی رئیس جمهور همه ملت و از جمله جریان‌ها و افراد رقیب هستید و لذا همراهی، همکاری و رعایت احترام جنابعالی،‌ وظیفه همگان است.»

پیام تبریک قالیباف
محمدباقر قالیباف، دیگر نامزد انتخابات در پیامی خطاب به حسن روحانی نوشته است: «اکنون که برگی دیگر از تاریخ پر افتخار این سرزمین در حال تحریر است، بر خود واجب می‌دانم به یازدهمین منتخب ملت ایران، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی تبریک و تهنیت عرض نمایم و آرزوی موفقیت ایشان را که نیاز حیاتی این برهه است، از خداوند منان خواستارم.»
قالیباف با یادآوری مطالبات رای‌دهندگانی که انتخاب‌شان روحانی نبود، از روحانی خواست: «امیدوارم با در نظر گرفتن مطالبات بحقِ نیمه دیگر این حماسه سیاسی، زمینه‌های عملی وحدت، همدلی و همبستگی ملی را فراهم آوریم.»
محمدرضا عارف، یکی از نامزدهای اصلاح‌طلبان که چند روز پیش از رای‌گیری به نفع حسن روحانی کنار رفت، از حضور مردم ایران در پای صندوق‌های رای سپاسگزاری کرد.

آقای عارف در پیام خود نوشت: «امروز افتخار می‌کنم در کنار شما و همراه با شما حماسه‌ای خلق کردیم که فارغ از هرگونه نگاه خاص سیاسی، پیروز مطلق آن، ایران و ایرانی است.»
عارف تاکید کرد: «امروز همه ایرانیان از هر قوم و مذهب و از هر جریان و تفکری در خلق این حماسه سهیم‌اند و نباید فراموش کنیم که عامل این اتحاد و اشتراک “امید” بود؛ امید به فردایی بهتر و پیشرفت و تعالی ایران سرافراز.»

پیام تبریک احمدی‌نژاد
محمود احمدی‌نژاد در پیام تبریک خود به حسن روحانی گفته است: «معتقدم با اعتماد و باور به ملت ایران و احترام به سلایق و علایق گوناگون می‌توان همه قله‌های افتخار را فتح کرد و کشور را در بالاترین سطح از رفاه و پیشرفت جهانی قرار داد و همه آروزها و آرمان‌ها را محقق کرد.»
احمدی‌نژاد در پیام خود “از همه علاقه‌مندان به سرافرازی ایران” خواسته است که “در تمام فرصت‌ها رییس جمهور و دولت منتخب را برای پیشبرد هر چه بهتر امور یاری رسانند.”

“نه” بزرگ به سیاست‌های حکومت
محمدتقی کروبی در پیامی، ضمن تقدیر از حضور مردم، این پیروزی را به ملت، زندانیان سیاسی و حسن روحانی تبریک گفت.
به گزارش سایت سحام، فرزند مهدی کروبی، نتیجه این انتخابات را “نه” مردم ایران به سیاست‌های غلط داخلی و بین‌المللی و پیروزی روحانی را مرهون خون‌های ریخته شده در ۴ سال پیش و زندانی شدن نخبگان و اندیشمندان کشور دانست.
محمدتفی کروبی در بخشی از این نامه می نویسد: «خرداد ماه نشان داده اگر میزان رای ملت باشد و حاکمان مشروعیت خود را از مردم بدانند، آنگاه ملت حماسه می‌آفریند و دولت برآمده از مردم با قدرت مردم می‌تواند در عرصه‌های بین‌المللی از منافع ملی دفاع کند.»
[دویچه وله]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights