تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید از وضعیت بیماری میرحسین موسوی

گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید از وضعیت بیماری میرحسین موسوی

به‌نام خدا

گزارش به ملت ایران

اعتراض به خودکامگان

هم‌وطنان عزیز

چنان‌که در روزهای اخیر مطلع شده‌اید، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز مردم آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب ایران، روز پنج‌شنبه دوم شهریورماه ۱۳۹۱ در پی تشدید عارضه‌ی قلبی، تحت شدیدترین تدابیر امنیتی در مرکز قلب تهران بستری می‌شوند.

برخلاف دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های اقتدارگرا و همسو با حاکمان قانون شکن، مشکل قلبی مهندس موسوی از چند ماه پیش وجود داشته است. عارضه‌ی مزبور (گرفتگی رگ‌های قلب) حدود چهار ماه پیش مشخص شده، و حتی در بررسی‌های مراکز درمانی و پزشکان معتمد نهادهای امنیتی ـ اطلاعاتی، مورد تاکید قرار گرفته است. مشکلی که از همگان مخفی نگه داشته شده و نهادهای مسئول حصر و حبس ایشان، در نهایت بی‌مبالاتی و بی‌اخلاقی و بی‌توجهی به حداقل‌های انسانی، نسبت به این موضوع عمل کرده‌اند.

پس از حاد شدن بیماری قلبی مهندس موسوی، ایشان تحت محاصره‌ی ده‌ها نیروی امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی به مرکز قلب تهران منتقل می‌شوند. به‌دلیل گرفتگی شدید یکی از رگ‌های قلب، برای ایشان «استنت» (فنر) گذاشته می‌شود.

هراس نهادهای امنیتی و اطلاعاتی از هرگونه پیوند و رابطه‌ی عاطفی و خبری مهندس موسوی با گروه پزشکان تا بدان حد بوده است که در زمان آنژیوپلاستی و درحالی که از عوامل درمان تنها کمتر از ١٠ نفر در اتاق عمل حضور داشته‌اند، حدود سی نفر از عوامل امنیتی در محل حضور داشته‌اند که مبادا کلمه‌ای میان رهبر جنبش سبز و پزشکان و پرستاران رد و بدل شود.

برپایه عرف علمی ـ پزشکی و پروتکل‌های درمانی در این‌گونه موارد بیمار باید برحسب شرایط چند روز در بخش مراقبت‌های ویژه، بدون استرس و با دسترسی کامل به تمامی امکانات و خدمات دارویی و پزشکی و پرستاری، بستری و تحت نظارت باشد، امابه اصرار تیم امنیتی و اطلاعاتی، و به احتمال قوی بدلیل در پیش بودن اجلاس کشورهای غیرمتعهد در تهران، ایشان حدود ۲۴ ساعت بعد از بیمارستان و بخش ویژه به منزل بازگردانده شده اند. درحالیکه حتی پس از مرخصی، این‌گونه بیماران باید در برنامه‌ی روزانه‌ی بازتوانی با امکانات مشخص شرکت کنند، شرایطی که تامین آن برای میر آزاده و استوار جنبش سبز در ابهام کامل قرار دارد، چرا که تا زمان تنظیم این گزارش، تنها سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، همراه مهندس موسوی است و آنان، همچون ۱۸ ماه گذشته، بار دیگر در حصر خانگی، محبوس شده‌اند.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن اعتراض شدید نسبت به بداخلاقی‌ها و رفتارهای غیرانسانی خودکامگان حاکم بر کشور، آنان را به رعایت حداقل‌های انسانی، عرفی، قانونی و حقوق بشری برای اطلاع رسانی در مورد وضعیت سلامتی رهبران و زندانیان جنبش سبز فرامی‌خواند، چراکه دانستن حق مردم است و از اینرو فشارها و تضییقات وارده بر خانواده این عزیزان را در مورد عدم اطلاع رسانی نسبت به وضعیت آنان محکوم نموده و تاکید می نماید عالی ترین مقامات کشور، مسئول هرگونه حادثه‌ی غیرمترقبه و ناگوار برای آقایان مهندس موسوی، حجت‌الاسلام کروبی و خانم دکتر رهنورد و زندانیان سیاسی جنبش سبز هستند.

حاکمان که بدون رعایت‌ حداقل‌های حقوقی و بی‌توجه به قوانین اساسی و مدنی کشور، رهبران جنبش سبز را بیش از ۵۵۰ روز است در حبس خانگی محصور کرده‌اند، در صورت هرگونه بی‌مبالاتی در مراقبت از سلامتی آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، و نیز دیگر زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز ـ به‌ویژه آن‌هایی که بیمار و نیازمند مراقبت ویژه‌اند- باید مسئولیت این وضعیت و پیامدهای ناشی از آنرا بپذیرند. این زندانیان سبز سرمایه های ملی و کانون امید ایرانیان برای گذار از بحرانهای فزاینده ای هستند که کشور بدلیل سیاست های نابخردانه و عدم کارآمدی حاکمیت و دولت کودتایی در عرصه داخلی و خارجی بدان مبتلا شده است، و در شرایط خاص می توانند عامل همبستگی ملی در مقابل تهدیدها و تهاجم خارجی و حفظ منافع ملی و تمامیت ارضی کشور باشند.

شورای هماهنگی راه سبز امید از هموطنان آگاه می‌خواهد با استفاده از تمامی ابزارها و امکان‌های مشروع و قانونی و مسالمت آمیز که در اختیار دارند، صدای اعتراض خود را نسبت به ادامه‌ یافتن حبس غیرقانونی و ضدانسانی رهبران و فعالان جنبش سبز بلند کنند؛ و در هنگامه‌ی برگزاری اجلاس نمایشی و پرهزینه‌ی سران عدم تعهد در تهران، از اطلاع‌رسانی در مورد وضع زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز، و تعقیب خواسته‌های مشروع خود به هر طریق ممکن دریغ نکنند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

چهارم شهریورماه ۱۳۹۱

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights