آشیان / استانی / رخنه به فارمانت و قرار ده ساله دو دولت

رخنه به فارمانت و قرار ده ساله دو دولت

دولت استانی می‌گوید فردی ناشناس وارد سیستم فارمانت شده و داده‌های تقریبا ۷۵۰۰ بریتش کلمبیایی دسترسی پیدا کرده است.

فارمانت یک سیستم اینترنتی است که داروخانه‌های سرتاسر بی‌سی از آن برای تبادل داده استفاده می‌کنند.

6812407093_fbf34b4ef4_b-650x434 رخنه به فارمانت و قرار ده ساله دو دولت
عکس از فلیکر

کریستی کلارک قول داده فرد مسوول این رخنه را پیدا کند و دولت استانی تحقیقی را شروع کرده تا متوجه بشوند این رخنه به چه شکلی روی داده است و چه داده‌هایی از سیستم برده شده‌اند.

وزارت بهداشت و سلامت استان نامه‌هایی به پزشکان و افرادی می‌فرستد که داده‌هایشان در این رخنه در دسترس افراد ناشناس قرار گرفته است تا آمادگی نسبت به دزدی هویت (identity theft) را داشته باشند.

به گفته این وزارتخانه داده‌های موجود در این سیستم کافی نیست تا بتوان از طریق آنها هویت معنوی یک فرد را از او دزدید، ولی بر پایه این داده‌ها می‌توان در این زمینه اقدام کرد.

این اولین مرتبه نیست که افراد ناشناس به فارمانت رخنه می‌کنند و دولت استانی پیشتر از ۲۰۱۳ میلادی هم در این موضوع تحقیقی انجام داده بود و ۱۱ توصیه برای بهبود این سیستم در آن زمان ارائه شده بودند.

سه بودجه کمکی به بی‌سی

هفته گذشته نمایندگان دولت فدرال و دولت استانی قراری ۱۰ ساله امضاء کردند تا دولت فدرال ۱.۴ میلیارد دلار در موضوع بهداشت و سلامت به بریتیش کلمبیا پرداخت کنند.

از این رقم، ۷۵۰ میلیون دلار به مراقبت‌های داخل خانه، ۶۵۰ میلیون دلار به موضوع مراقبت‌های مرتبط به سلامت روانی و ۱۰ میلیون دلار هم کمک به بحران سوءمصرف موادمخدر، اختصاص پیدا خواهد کرد.

بریتیش کلمبیا البته در کنار چندین استان دیگر از امضای این قرار خودداری کرده بود تا شاید بتوان پول بیشتری بدست آورد. ولی درنهایت این قرار امضا شد تا استان‌های آلبرتا، اونتاریو، کبک و مانیتوبا همچنان به مذاکرات خود به دولت فدرال در این زمینه ادامه بدهند.

پیش‌تر دولت فدرال گفته بود کمک‌هایش را بر پایه سالی ۳ درصد در مقایسه با رشد تولید ناخالص ملی بیشتر خواهد کرد، ولی در قرار نهایی این رقم به ۴.۴ درصد افزایش یافته است.

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

چند شعر از مریم جعفری آذرمانی

  ۱. دوست دارم تو را، مثل یک سیب روی درختش خواب می‌بینمت، عینِ یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *