استانی صفحه اول گزيده‌ها

مشکل تأمین بودجه برای آینده حمل و نقل عمومی در مترو ونکوور

WP_20160410_001-1-650x345 مشکل تأمین بودجه برای آینده حمل و نقل عمومی در مترو ونکوور
دولت‌های شهری مترو ونکوور برای ارتقاء و نگهداری سیستم حمل و نقل عمومی به میلیاردها دلار بودجه در 25 سال آینده احتیاج دارند، ولی هنوز برنامه مشخصی برای تأمین تمامی این بودجه وجود ندارد. عکس از سیدمصطفی رضیئی

شهرگان: ماه‌ها بعد از شکست رفراندوم افزایش مالیات برای تأمین بودجه مورد نیاز برای زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی در مترو ونکوور، شهردارهای شهرهای منطقه همچنان به دنبال یافتن راهی برای میلیاردها دلار بودجه مورد نیازشان می‌گردند.

به همین منظور دولت مترو ونکوور برنامه‌ای پیشنهادی به دولت استانی تقدیم کرده است و منتظر تصمیم این دولت در ماه جون برای رسیدن به راه‌حلی است تا هزینه‌های موردنظر را کسب کنند.

دولت فدرال هم‌اکنون متعهد به پرداخت یک سوم بودجه مورد نیاز دولت‌های شهری است،‌ یک سوم بودجه پروژه‌هایی که تصویب شوند،‌ توسط دولت استانی تأمین خواهد شد ولی مابقی بودجه بایستی توسط خود شهرها فراهم گردد، هرچند دولت‌های شهری نمی‌دانند چطور بدون افزایش مالیات بر مسکن بتوانند به چنین بودجه‌ای برسند.

مهم‌ترین پروژه‌هایی که در آینده‌ای نزدیک کار خواهند شد، پروژه قطارهای خیابانی در شهر سوری، گسترش خط کانادا در اسکای‌ترن و همچنین قطار خیابانی از ایستگاه کامرشیال برادوِی به سمت دانشگاه بریتیش کلمبیا (یو‌بی‌سی) است.

حمل و نقل عمومی بریتیش کلمبیا 2030

با توجه به افزایش جمعیت، گسترش ساخت و سازهای شهری،‌نحوه مصرف انرژی و سلامت عمومی، دولت استانی برنامه‌ای برای حمل و نقل عمومی استان در سال 2030 منتشر ساخته است.

هدف این برنامه گسترش زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی با تکیه بر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس یا قطارهای شهری است.

متن کامل استراتژی حمل و نقل عمومی بی‌سی 2030 را در این لینک در فرمت پی‌دی‌اف بخوانید.

مترو ونکوور 2040

برنامه جامع دولت مترو ونکوور برای سال 2040 با توجه به افزایش حداقل 1 میلیون نفری جمعیت منطقه، متمرکز بر تولید فراتر از 500 هزار شغل است. این برنامه در سال 2011 تصویب شده است و پنج هدف عمده دارد: توسعه شهری؛ اقتصاد منطقه‌ای؛ تغییرات محیط‌زیست و اقلیمی؛ محافظت از جوامع کوچک و مسکن؛ و ارتقاء استفاده از زمین‌های موجود و حمل ‌و نقل عمومی است.

جزئیات این طرح را در این لینک و جزئیات مربوط به برنامه اتقاء وضعیت حمل و نقل عمومی را در این لینک بخوانید.

هرچند تکیه این برنامه به رفراندوم سال گذشته با شکست مواجه شد و هم‌اکنون بخش حمل و نقل عمومی این برنامه به دنبال یافتن راه‌حلی برای تأمین بودجه مورد نیاز خود است.

Related posts

«۷۰ درصد کارگران سالی یکبار هم معاینه نمی‌شوند»

شهرگان

یادآوری … و همچنان پافشاری بر پیشبرد دادخواهی – سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷

شهرگان

راه‌های باقیمانده برای سلب اقامت دایم و شهروندیِ مهاجری کانادایی

سید مصطفی رضیئی

اظهار نظر