تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

از سال آینده در ونکوور: مالیات بر خانه‌های خالی، افزایش قیمت پارکومترها

از سال آینده در ونکوور: مالیات بر خانه‌های خالی، افزایش قیمت پارکومترها

ونکوور امیدوار است یک شهر سبز باقی بماند، با مردمانی که بیشتر از مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا حمل و نقل شهری استفاده می‌کنند، ولی هر روز بر تعداد ماشین‌ها افزوده می‌شود، جای پارک تبدیل به کالایی گرانقیمت می‌شود و در کنار آن، یافتن مکانی برای اجاره و ادامه زندگی در سطح شهر هم سخت‌تر از گذشته شده است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: چراغ سبز دولت استانی به دولت شهر ونکوور: مالیان بر خانه‌های خالی؛‌ مالیان ۲ درصدی بر خانه‌های خالی شهر ونکوور از ابتدای سال ۲۰۱۷

برای همین بعد از دو روز جلسات شورای شهر، شهر ونکوور تبدیل به اولین شهر کانادا شد که بر خانه‌های خالی خود از ابتدای سال ۲۰۱۷ مالیات می‌بندد و در کنار آن، پارک کردن اتوموبیل در خیابان‌های پر رفت و آمد، گران‌تر از پیش می‌شود.

قیمت‌گذاری پارکینگ برای سال آینده

در سطح شهر، ۱۰ هزار پارکومتر وجود دارد و تا آخر امسال، این پارکومترها برای پارک کردن در طول روز و ساعات اولیه شب، ساعتی بین ۱ تا ۶ دلار از مصرف کننده دریافت می‌کنند.

به این شکل، از ابتدای سال ۲۰۱۷، برای پارک کردن در خیابان‌هایی که ۸۵ درصد موارد، جاهای پارک در آن پر هستند، ۱ دلار در ساعت گران‌تر می‌شود و در خیابان‌هایی که جاهای پارک در ۶۰ درصد موارد خالی هستند، قیمت پارک کردن ۱ دلار ارزان‌تر می‌شود.

حداقل بهای یک ساعت پارک، ۱ دلار در ساعت باقی می‌ماند. همچنین قیمت‌گذاری پارکینگ به این شکل افزایش پیدا می‌کند که اگر سابق بر این یک جای پارک، ۱ دلار و ۵۰ سنت ارزش داشت، از این به بعد ۲ دلار قیمت خواهد داشت.

قیمت‌گذاری در یک مکان وارک، برای ساعت‌های ۹ صبح تا ۶ شب ‌گران‌تر و ۶ شب تا ۱۰ شب ارزان‌تر خواهد بود.

دولت شهر ونکوور از جاهای پارک، سالیانه ۵۰ میلیون دلار درآمد کسب می‌کند و همچنین ۲۰ میلیون دلار از جریمه اتوموبیل‌ها، درآمد کسب می‌شود.

آخرین مرتبه شهر ونکوور در سال ۲۰۱۲ مقررات مربوط به پارکو‌مترها را اصلاح کرده بود.

مالیات بر خانه‌های خالی برای بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن

با ۸ رای موافق در مقابل ۳ رای مخالف، شهر ونکوور تبدیل به اولین شهر کانادا شد که مالیات ۱ درصدی بر خانه‌های خالی خود وضع کرد.

پیش‌تر پیشنهاد شده بود که خانه‌های خالی در سطح شهر، با ۲ درصد مالیات سالیانه روبه‌رو بشوند، هرچند در گذر بررسی‌های شورای شهر، این رقم به ۱ درصد کاهش یافت

این مالیات بدین معناست که اگر خانه‌ای خالی باشد و در سال ۲۰۱۷، ۱ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده باشد، صاحبخانه در ابتدای سال ۲۰۱۸، با فیش مالیات ۱۰ هزار دلاری روبه‌رو خواهد شد، مگر اینکه خانه خود را در اولین فرصت ممکن، اجاره بدهد.

این قانون شامل خانه‌هایی نمی‌شود که صاحبخانه شش ماه در سال را برای کار در مکانی دیگر اقامت دارد، فرد مقیم خانه برای درمان به مکانی دیگر رفته، خانه در طول سال به شخصی دیگر فروخته شده باشد، صاحب خانه درگذشته باشد و هنوز صاحبخانه جدید از لحاظ قانونی مشخص نشده باشد، خانه در معرض تعمیری عمده قرار دارد، دادگاه اقامت در خانه را ممنوع کرده باشد، ساختار خانه اجازه ندهد تا این خانه وارد بازار مسکن بشود و یا اینکه خانه طبق قانون در شرایط ورود به بازار اجاره مسکن نباشد.

صاحبخانه‌ها بایستی در ابتدای سال ۲۰۱۸، خالی باقی ماندن خانه‌های خود را به دولت اعلام کنند. هرچند دولت به شکل مستمر عدم اعلان خالی ماندن خانه‌ها را بررسی خواهد کرد.

این اقدام در تلاش برای بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن در شهر ونکوور روی داده است. در حالی که دولت این شهر تخمین زده بیش از ۱۰ هزار خانه خالی در سطح شهر وجود دارند، در بازار اجاره مسکن، تعداد واحدهای خالی نزدیک به صفر است و این بازار اجاره مسکن شهر را در وضعیتی بحرانی قرار داده است.

دولت شهر ونکوور امیدوار است که درآمد کسب شده از طریق این مالیات را به ساخت خانه‌های مقرون به صرفه اختصاص بدهد.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights