UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تصمیم سی‌آر‌تی‌سی: حداقل سرعت اینترنت و گزینه نامحدودی مصرف

تصمیم سی‌آر‌تی‌سی: حداقل سرعت اینترنت و گزینه نامحدودی مصرف

شهرگان: کمیسیون کانادایی رادیو، تلویزیون و ارتباطات (سی‌آر‌تی‌سی،) معین کرد که در سرتاسر کانادا دسترسی به اینترنت پر سرعت حق مردم است و مشخص ساخت که‌ حداقل سرعت اینترنت برای مصرف خانگی، تجاری و تلفن‌های همراه بایستی ۵۰ مگابیت در ثانیه برای دانلود و ۱۰ مگابیت در ثانیه برای آپلود باشد و در تمامی شبکه‌ها بایستی امکان مصرف نامحدود اینترنت فراهم بشود.

این حداقل سرعت، باید سرعتی واقعی باشد و نباید صرف یک تبلیغ در نظر گرفته شود. پیش‌تر این کمیسیون مشخص کرده بود که تمامی کانادایی‌ها بایستی به ارتباطات اینترنتی دسترسی داشته باشند، ولی حداقل سرعت و نامحدودی دسترسی به اینترنت مشخص نشده بود.

برای تصحیح شبکه عرضه اینترنت در کشور، این کمیسیون یک بودجه ۷۵۰ میلیون دلاری برای پنج سال آینده اختصاص داده است. به این شکل سوبیسدهایی که هم‌اکنون این کمیسیون برای برقراری خدمات در برخی مناطق پرداخت می‌کند برداشته می‌شوند تا بتوان این بودجه را تامین کرد.

ژان-پیر بلیس، رییس کمیسیون، در بیانیه مطبوعاتی خود می‌گوید، «ما خدماتی یکسان برای تمامی نیازمندی‌های ارتباطی کانادایی‌ها – خواه در مناطق روستایی به همان خوبی مراکز شهرها – معین می‌کنیم تا تمامی افراد دسترسی به خدمات ارتباطی و دسترسی اینترنتی توسط شبکه‌های وایرلِس به شکلی از پیش مشخص داشته باشند.»

او در این بیانیه می‌گوید که رسیدن به این سطح خدمات ساده نیست و نیازمند صرف هزینه است، ولی کشور هیچ گزینه دیگری به جز پیشرفت ندارد.

«آینده اقتصاد ما، شکوفایی ما و جامعه ما – درحقیقت،‌ آینده تمامی شهروندان ما – نیازمند مشخص کردن اهدافی بلندپروزانه است و بایستی تمامی کانادایی‌ها را به قرن بیست و یکم ملحق کرد. تصمیم امروز نشانگر تغییر در مقررات ما است تا خدمات پایه‌ای از مباحث مرتبط به صحبت تا موضوع‌های مرتبط به ارتباطات در نظر گرفته شده باشند.»

تمامی شرکت‌های خدمات ارتباطی که در کانادا فعال هستند بایستی حداکثر در ظرف شش ماه،‌ برنامه جامع و باز جزییات کامل خود را تقدیم این کمیسیون بکنند که چگونه این تصمیم تازه را اجرایی خواهند کرد. همچنین تمامی شرکت‌ها موظف هستند تا در آگاهی‌رسانه جامعه نسبت به این تصمیم اقدام کنند.

این برنامه بایستی نشان بدهد که چگونه شرکت‌ها جزییات کامل شرایط استفاده از خدمات خود را وارد قراردادهایشان می‌کنند و اینکه چطور در صورت کیفیت بد خدماتشان می‌خواهند پاسخگو باشند و خسارت‌های لازم را پرداخت کنند.

این کمیسیون همچنین می‌گوید تمامی عرضه کنندگان اینترنت بایستی از تازه‌ترین فن‌آوری ارتباطات استفاده کنند. البته استفاده از فن‌آوری‌های تازه نبایستی محدود به عرضه خانگی و یا تجاری اینترنت در مکان‌های مشخص باشد و بایستی در تمامی جاده‌های کانادا هم امکان دسترسی به این اینترنت فراهم بشود.

یک سال و نیم زمان صرف شد تا این کمیسیون نظرهای جمع شده از نزدیک به ۵۰ هزار نفر از ساکنین کشور را بازبینی کند. این کمیسیون بر اساس اختیاراتی که پارلمان کانادا به آن داده است، شرایط و مقررات ارتباطات، رادیو و تلویزیون را برای تمامی نقاط کشور تعیین می‌کند.

آمارهای کمیسون نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۵، ۸۲ درصد کانادایی‌ها به حداقل سرعت مشخص شده در این تصمیم، دسترسی داشته‌اند. هرچند مناطق دورافتاده‌تر کشور و جاده‌ها، از این امکان دور مانده‌اند.

برای بهبود شرایط دسترسی به خدمات ارتباطی در مناطق دورافتاده‌تر کشور،‌ این کمیسیون پیش‌بینی استفاده از ماهواره برای انتقال صدا و اینترنت را کرده است.

بنابراین پیش‌بینی کمیسیون، ۹۰ درصد کشور تا سال ۲۰۲۱ و ۱۰۰ درصد کشور حداکثر تا ۱۵ سال بعد از آن می‌تواند به این حداقل سرعت دسترسی پیدا کند.

این کمیسیون در ابتدای سال آینده کار بر نحوه پیشرفت گام به گام سیستم ارتباطات کشور را شروع می‌کند.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: