صفحه را انتخاب کنید

رفع شرط مهاجرت کارآفرینان، آئین نامه جدید

رفع شرط مهاجرت کارآفرینان، آئین نامه جدید

1298676491352

۱۶ ژانویه ۲۰۱۲ ، ونکوور

آئین نامه ۳۶۰ ، وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا ، ۱۸ نوامبر ۲۰۱۱

مهلت و شرایط کارآفرینان (رفع شرط مهاجرت)

·خلاصه: از اول فوریه ۲۰۱۲ بررسی مهلت و شرایط کارآفرینان تحت ماده ۹۸ مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگی؛ پایان خواهد یافت.

·شرح: اداره مطالعات راهبردی وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا، در انجام بخشی از وظایف خود، تصمیم به توقف پیگیری  وبررسی "مهلت و شرایط" گرفت. گرچه انجام این تغییرات در مقررات نظارت و بررسی مهلت و شرایط؛ منوط به ادامه مطالعات جاری خواهد بود.

در تاریخ ۲۷ ژوئن۲۰۱۱، آئین نامه ۳۱۹- مصوبه هیئت وزیران با اعلام تعلیق موقت برای تقاضانامه‌های کارآفرینی فدرال؛ مهلت قانونی و نوع جدید تقاضانامه های کارآفرینی فدرال را معرفی کرد. در رابطه با این تعلیق و در راستای تصمیم گیری مرکز مطالعات راهبردی، وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا تصمیم به خاتمه دادن به بررسی مهلت و شرایط تا زمان تکمیل مطالعات گرفته است.

·چگونگی اجرا: تا اول دسامبر۲۰۱۱ مراکزمهاجرتی خارج از کشوراز متقاضیان اقامت دائم از طریق کارآفرینی؛ انجام شرایط درج شده در ماده ۹۸ مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگی بندهای ۱ تا ۳ را مطالبه خواهند کرد. گرچه با توجه به تغییر خط مشی، مدارک مورد نیاز برای مواد (۴)۹۸ و (۵)۹۸و یا IRPR تنها در صورتی که توسط یک مقام CIC درخواست شده باشد ارائه می شود. نمونه اصلاح شده فرم پیوست A در کتابچه راهنمای پردازش در خارج از کشور (OP8)  در انتهای این آئین نامه آمده است. (مترجم- جهت دریافت فرم به وبسایت CIC مراجعه کنید).

از اول دسامبر۲۰۱۱ افسران سرویس مرزی مستقر در مرزها به مقیمان دائم از طریق کارآفرینی که بر روی برگه تائیدیه اقامت دائم آنها شرط مهاجرت قید شده است اطلاع خواهند داد که آنها دیگر نیازی به پر کردن فرم نظارت و یا کامل کردن تقاضانامه رفع شرط مهاجرت برای کارآفرینانMM5547) ) نخواهند داشت؛ مگر اینکه اداره مهاجرت از آنها درخواست کند.

از اول دسامبر۲۰۱۱ افسران داخل کانادا تکمیل تقاضانامه رفع شرط کارآفرین (IMM 5548 ) را فقط از کارآفرینی تقاضا خواهند کرد که مهلت و شرایط او نیمه تمام باشد؛ در مواردی که اطلاعی در دست است که اثر منفی بر روند مهاجرت کارآفرین دارد و دستکم ۳ سال از تاریخ اقامت دائم وی گذشته باشد. از کارآفرینان خواسته نخواهد شد که فرم اعلام آدرس (IMM 5548) و یا فرم گزارش وضعیت کارآفرین ((IMM5486  را پر کنند. ابلاغیه ای در اول دسامبر۲۰۱۱  دروب سایت به اطلاع کارآفرینان میرساند که آنها دیگر ملزم به ارائه هیچیک از مدارک فوق نیستند مگر اینکه توسط یک مقام CIC درخواست شود.

افسران داخل کشور باید تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۱ نهایت تحقیقات ممکن در مورد اقامت دائم کارآفرینان را به انجام رسانده باشند، تمرکز تلاش بر پرونده هایی است که افسربه قابل گزارش بودن آنها بنا به ماده ۴۴ مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگی باور دارد و در آن هیچ گونه امکان چشم پوشی نسبت به کوتاهی در انجام مهلت و شرایط وجود نداشته باشد. از۱ فوریه ۲۰۱۲ وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا به هر نوع بررسی مهلت و شرایط کارآفرینان خاتمه خواهد داد.

اگر متقاضیان؛ مهلت و شرایط نیمه تمام تحت  ماده ۹۸ یا IRPR داشته باشند و هیچگونه مستندی با اثر منفی بر پرونده مهاجرتی کارآفرین وجود نداشته باشد، افسران شهروندی نباید در اعطای شهروندی متقاضیان تاخیری ایجاد کنند (مستندات غیر کامپیوتری، فهرست اطلاعات اجرایی، گزارشات ماده ۴۴ و غیره). بعد از اینکه عدم وجود چنین اطلاعاتی آشکار شد، افسران شهروندی باید امور مربوط به شفافیت مهاجرت را در سیستم مدیریت پرونده جهانی GCMS ثبت کنند.

اگر کارآفرینی بدون آنکه از او خواسته شود؛ فرم اعلام آدرس (IMM 5548)، گزارش وضعیت کارآفرین (IMM 5486) و یا فرم تقاضای رفع شرط کارآفرین (IMM 5547) را پس از۱ دسامبر ۲۰۱۱ ارسال کرده باشد؛ کارکنان نامه را در یک پوشه عمومی بایگانی خواهند کرد. هر گونه سؤال مراجعین از کارکنان و یا مرکز تماس؛ باید افراد را به صفحه مناسب در وب سایت CIC راهنمایی کند.

·یادداشت مترجم

-چگونگی دسترسی به اصل متن آئین نامه : به وبسایت وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا؛ www.cic.gc.ca  مراجعه کرده و پس از ورود به صفحه فرانسوی و یا انگلیسی سایت؛ در گزینه جستجو؛  عبارت " bulltine 360 " را دنبال کرده تا به آدرس زیر دسترسی پیدا کنید:

http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/bulletins/2011/ob360.asp

-سلب مسئولیت: بدیهی است جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مستقیماً به وبسایت وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا مراجعه و یا در صورت لزوم با ادارات مهاجرت تماس بگیرید.  همچنین ممکن است با وکلای مهاجرت ویا مشاوران مهاجرتی رایزنی کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد