استانی بریتیش کلمبیا صفحه اول کانادا گزيده‌ها

هشدار به گسترش اوریون در کانادا و امریکا

شهرگان: در هفته اخیر و در شهر ونکوور، پنج بازیکن تیم هاکی کاناکس مجبور شدند تا بر نیمکت بنشینند، چون گسترش اوریون در امریکای شمالی دامن آنها را هم گرفته بود.

برای همین هم مقامات بهداشت و سلامت عمومی در چندین استان کشور از مردم، بخصوص جوانان خواسته‌اند تا بررسی کنند آیا هر دو نوبت واکسن اوریون را زده‌اند یا که نه. اگر نه، نسبت به تزریق آن اقدام کنند.

ap-explains-mumps-outbreaks هشدار به گسترش اوریون در کانادا و امریکا

اوریون یک بیماری ویروسی است که از بزاق دهان یا از طریق نفس، سرفه یا عطسه منتشر می‌شود و عفونت آن ابتدا در گلو و گردن گسترش پیدا می‌کند، ولی ممکن است به دیگر اندام‌های بدن، بخصوص مغز، لوزالمعده، بیضه یا تخمدان هم منتقل شود.

در کانادا ابتدا در ماه ژانویه در اونتاریو نسبت به گسترش این بیماری هشدار داده شد، پس از آنکه تایید شد که ۱۷ نفر به اوریون مبتلا شده‌اند. در شهر تورنتو و به شکلی مشخص نسبت به این هشدار داده شد که بخش عمده‌ای از افراد مبتلا شده به بارهای بخش غربی داون‌تاون در رفت و آمد بوده‌اند.

در سال‌های اخیر، اوریون در بریتیش کلمبیا بیشتر در میان افرادی دیده شده است که نوبت دوم واکسن را نزده‌اند.

مقامات بهداشت و سلامت امریکایی رودرروی گسترش اوریون گفته‌اند این سوال را بررسی می‌کنند که آیا بایستی سه نوبت واکسن این بیماری تزریق بشود یا اینکه دو نوبت تزریق کافی است.

سال گذشته ۵۳۰۰ نفر در امریکا به اوریون مبتلا شده بودند و بخش عمده‌ای از آنها در ایالت‌های آرکانزاس، آیوا و اوکلاهاما بیمار شده بودند.

Related posts

مصرف­‌گرایی بیماری لاعلاج جامعه ماست

صادق امیری

دموکراسی یا جمهوریت و یا دیگر چی؟

دنیز ایشچی

بر بساطی که بساطی نیست…

شهرگان

اظهار نظر