تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

بیانیه‌ی هیأت داوران چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید)

بیانیه‌ی هیأت داوران چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید)

بیانیه‌ی هیأت داوران چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید)

995720_10151553278355975_1843104845_n

شهرگان: چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید) با تاخیری دو ساله برگزار می‌شود. از آنجا که این تاخیر هیچ‌گونه ارتباطی با عملکرد داوران و هیأت اجرایی جایزه نداشته و این دو گروه، وظایف خود را به وقت وبه موقع به انجام رسانده‌ بودند، عذرخواهی از شرکت‌کنندگان این دوره از بابت تاخیر پیش آمده را می‌بایست به مسئولان ونهادهایی واگذار کرد که در این بازه‌ی زمانی، به بیشترین سنگ‌اندازی در راه برگزاری این مسابقه‌ی خصوصی و بیشترین اِعمالِ فشار بر دست‌اندرکاران و حامیان دوره‌های قبلی و فعلی آن دست زدند.

هیأت داوران چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی خورشید لازم می‌داند که به دلیل وقفه‌های پیش آمده در اعلام اخبار مربوط به این دوره، جزئیاتی از اخبار قبلی را یادآوری کند. این‌که؛ پس از بررسی کتاب‌های راه‌یافته به مرحله‌ی داوری که سیزده عنوان کتاب در بخش آثار منتشر شده و شش عنوان در بخش آثار منتشر نشده را در برمی‌گرفت، چهار عنوان کتاب انتشار یافته و دو عنوان کتاب منتشر نشده را به عنوان نامزدهای نهایی این دوره انتخاب کرد که فهرست آنها به ترتیب الفبایی نام اثر به شرح زیر است:

بخش کتاب‌های منتشر شده:
با موریانه‌ها در راه، اثر شهین خسروی‌نژاد
تشریفات، اثر بهاره رضایی
در جمع ما، اثر غزل مصدق
مردن به زبان مادری، اثر روجا چمنکار

 1045143_10151553279830975_1732287333_nبخش کتاب‌های منتشر نشده:
اپیزودی از درد، اثر لیلا حکمت‌نیا
سردم نبود، اثر پگاه احمدی

 باید توجه داشت که جایزه‌ی خورشید صرفاً با اهداف تشویقی زیر بنیان گذاشته شده و هدف این جایزه، به هیچ وجه صحه گذاردن بر تفکیک جنسیتی در ادبیات نبوده است و نیست:

تشویق زنان شاعر ایرانی به حضور هر چه پُررنگ‌تر و پُردوام‌تر در عرصه‌ی شعر، و معرفی معیارهای شاعران و منتقدان برجسته‌ی زن در انتخاب بهترین کتاب‌های شعر زنان به منظور ایجاد انگیزه در زنان شاعر برای ارتقاء سطح سروده‌هایشان.

هیأت داوران در نهایت مجموعه شعر سردم نبود، اثر پگاه احمدی را در بخش آثار منتشر نشده و مجموعه شعر با موریانه‌ها در راه، اثر شهین خسروی‌نژاد را در بخش آثار انتشار یافته به خاطر کسب حداکثر آراء به عنوان برگزیدگان چهارمین دوره‌ی این جایزه معرفی می‌کند.

944455_10151553278845975_703447196_nهیأت داوران چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید):
بنفشه حجازی، رؤیا تفتی، مهری جعفری، سهراب رحیمی و سپیده جدیری

[عکس‌ها از حمیده آرامش برگرفته از صفحه‌ی فیس‌بوکی مدرسه فمینیستی]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights