UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

گوش‌مالی بی‌گوشان

گوش‌مالی بی‌گوشان

پس از  حمله تروریستی داعش در اهواز، (با عرض پوزش از bbc که به داعش اتهام تروریستی زده شد) عقلاً عقل شان را سر هم گذاشتند تا ببینند این عملیات از کدام کشور هدایت شده است. نهایتاً دیواری از دیوار عربستان سعودی کوتاه‌تر پیدا نکردند. کشوری که هر چیزی به او می‌چسبد، مگر اتهام ترور! کشوری از این بابت لا‌یتچسبک!

بعداً خط و نشان کشیدند که او را سخت گوشمالی خواهند داد. می‌گویم، شما چیزی را از او بمال که دستت را بگیرد. اول ببین او گوش دارد یا نه، بعداً برای گوشش خط و نشان بکش.

این کار شما مثل این است که ادعا کنی که آقای “مک کِین” بر اثر بیماری سرطان مغز درگذشته است. ما که هرچه گشتیم گوشی ندیدیم، بهتر است از گوش‌مالی در گذریم. بهترین کار برای تنبیه دزد، انگشت‌نما کردن دزد است و بهترین راه انگشت‌نما کردنش هم این است که یک انگشتری به انگشتش بکنیم تا در همه جا انگشت‌نما شود. حالا اگر این یک ذره تدبیر این کمترین نبود، معلوم نبود که کار مملکت به کجا می‌کشید.

آدم عاقل که بنده باشم برای مجازات عربستان سعودی تدبیر کرده‌ام که:

اولاً، باید دو پا را در یک کفش کنیم که در سال آینده در موسم حج، عربستان سعودی مجبور شود، سهمیه حجاج ما را دو برابر کند.

ثانیاً، هر هفته یک کاروان مجهز کثیرالعده برای حج عمره راه بیندازیم تا کمر عربستان سعودی در زیر بار پذیرایی از حجاج ما دو تا بشود. چشم‌شان هم چهار‌تا بشود تا آنقدر زعفران پلو و مرغ به حجاج عزیز ما بلمبانند که هم ریشه زعفران‌شان خشک بشود و هم چشم تروریست‌شان از حسادت مرغ‌هایی که می‌لنبیم باباغوری بگیرد.

ثالثاً، با این افزایش قیمت دلار، سهمیه ارزی‌شان را با نرخ ارزان افزایش دهیم تا هم به بازار بنجل میزبان رونق بدهیم و هم زایرین عزیز را در نزد خانواده ‌و فامیل از کم ‌کسری ره‌آورد سفر شرمنده نکنیم.

حالا کلاه خودتان را قاضی کنید اگر همین یک ذره تدبیر این بنده حقیر به داد کشور نمی آمد، خر لنگ این مملکت تا روز حشر هم به مقصد نمی‌رسید. ثواب بزرگتر ما این که می‌توانیم قمارخانه‌های شیخان در لاس وگاس را همچنان در رونق نگاه داریم.

ای‌که بر فکر ما برید حسد
دفع فاسد کنیم با افسد.

پند ما را تو سر سری منکر
ما در این کار کرده‌ایم رَسَد (چون قافیه تنگ اید رصد به رسد آید)

تو مپندار اینکه ما یوزیم
ما سر سفره‌ایم مثل اسد

چشم حاسد ز حدقه بیرون باد
تا نیارد برد به بنده حسد

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: