UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پلیکاسِ لیبرال محافظه‌کار برای ریاست بر پارلمان استانی

پلیکاسِ لیبرال محافظه‌کار برای ریاست بر پارلمان استانی

داریل پلیکاس روز جمعه توانست بدون هیچ رقیبی، سمت سخنگوی پارلمان را بر عهده بگیرد.

بدین شکل‌، هفته‌ها پس از آنکه لیبرال‌های محافظه‌کار، با رای عدم اعتماد نمایندگان دموکرات نوین و سبز قدرت را از دست دادند، پلیکاس بر خلاف میل حزب خودش، کمک به حفظ قدرت دموکرات نوین کرد.

عکس از فیس‌بوک داریل پلیکاس

هم‌زمان با کنار رفتن لیبرال‌های محافظه‌کار از قدرت، سخنگوی پارلمان، استیو تامسن هم از سمت خود کناره گرفته بود و لیبرال‌های محافظه‌کار تمایل نداشتند تا این سمت را حفظ کنند.‌

 چون در صورتی که یک نماینده سبز یا دموکرات نوین بر این سکو می‌نشست، قدرت آنها برای حفظ دولت ضعیف می‌شد.

آن هم دولتی که با خروج تنها یک نماینده از آن، می‌تواند سقوط ‌کند.

دقایقی پیش از آنکه جلسه امروز پارلمان شروع بشود، لیبرال‌های محافظه‌کار در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که آقای پلیکاس به آنها گفته بود برای این سمت نامزد نمی‌شود.

حالا هم این حزب از تصمیم او ناامید شده، هرچند نماینده پارلمان این حق را دارد تا برای این سمت، خود را نامزد کند.

سخنگوی پارلمان در شرایطی که رای‌های نمایندگان برابر هم بشود، رای تعیین کننده را خواهد داد و در شرایط کنونی پارلمان بریتیش کلمبیا که فاقد اکثریت است،‌ چنین وضعیتی دور از ذهن نیست.

ولی در مقابل، در صورتی که لیبرال‌های محافظه‌کار بخواهند رای عدم اعتماد به دولت دموکرات نوین بدهند، سخنگو می‌تواند بر پایه سنت سیاسی، رای ممتنع بدهد تا جبهه‌گیری سیاسی نکرده باشد و این جایگاه لیبرال‌ها را در این زمینه، متزلزل می‌کند.

پلیکاس که نماینده ابسفورد جنوبی است، پیش‌تر تنها عضو حزب لیبرال‌های امروز بریتیش کلمبیا بود که آشکارا بر علیه کریستی کلارک صحبت کرده بود.

کلارک که البته هم از ریاست این حزب و هم از کرسی خود استعفا داده، راه برای برای انتخابات میان‌دوره‌ای برای حوزه‌اش در کلونا باز گذاشته است.

انتخاباتی که می‌تواند برای آینده دولت دموکرات نوین تعیین کننده باشد، بخصوص اگر که یک نماینده این حزب یا یک نماینده سبز بتواند رای مردم منطقه را کسب کند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: