UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تشدید وضعیت خشکیدگی در بریتیش کلمبیا

تشدید وضعیت خشکیدگی در بریتیش کلمبیا

دولت استانی بریتیش کلمبیا وضعیت خشکسالی را در محدوده حوضه آبگیر رودخانه‌های سیمیلکامیین، نیکولا و سالمون به درجه چهار و در محدوده حوضه آبگیر اوکناگان به درجه سه افزایش داد.

هم‌زمان دولت استانی از تمامی مصرف‌کنندگان آب در سرتاسر منطقه فریزر – شامل بر شهرهای مترو ونکوور – خواست تا مصرف آب خودشان را تا ۳۰ درصد کاهش بدهند.

صفحه دولت استانی در موضوع خشکیدگی بریتیش کلمبیا را در اینجا ببینید.

در مناطقی که خشکسالی درجه چهار اعلام شده است، از مصرف‌کنندگان خواسته شده تا هرچه می‌شود و می‌توانند، آب کمتر از قبل مصرف کنند.

نقشه خشکسالی کنونی از دولت استانی بریتیش کلمبیا

البته دولت‌های محلی در مناطق مختلف استان موظف هستند تا قوانین مرتبط به کاهش مصرف آب را معین و اجرایی کنند.

ولی دولت استانی به مصرف‌کنندگان خانگی یادآور می‌شود که آب دادن باغچه‌ها و باغ‌هایشان را محدود کنند؛ در ساعات روز یا وقتی باد می‌وزد، گیاهانشان را آب ندهند؛ از زمان حمام‌هایشان بکاهند؛ شیرهای آب را باز نگذارند و درنهایت بر خروجی‌های لوله‌های آب ابزارهای کاهش مصرف آب نصب کنند.

شورای شهرداری‌های شهرهای مترو ونکوور، در چند سال اخیر، با پایان فصل بهار و شروع فصل تابستان، وضعیت خشکسالی اعلام می‌کند و محدودیت‌های مختلف وضع می‌کند.

در تابستان ۲۰۱۵ بود که مترو ونکوور هم شاهد وضعیت شدید خشکسالی بود.

نگرانی نسبت به ماهی‌های سالمون

در پایان ماه آگوست، مقدار آب موجود در رودخانه فریزر، ۲۰ درصد نسبت به میانگین آب همین رودخانه در سال گذشته، کاهش نشان می‌دهد.

همچنین در گذر هفته‌های پایانی بهار و ماه‌های تابستان، مقدار باران در جنوب استان تا ۹۰ درصد به نسبت میانگین سال‌های اخیر، کاهش نشان داده.

ولی اگر اقلیم به‌لطف فعالیت‌های بشر به این سرعت تغییر نمی‌کرد، الان وقت باران‌های پاییزی است که همراهش، شاهد بازگشت ماهی‌های سالمون از اقیانوس به زیستگاه‌های کودکی‌هایشان هستیم تا تخم‌ریزی کنند.

ولی در کنار آنکه رودخانه‌های بزرگ، شاهد کاهش مقدار و سطح آب خودشان هستند، رودخانه‌های کوچک‌تر و جویبارها، هم‌اکنون در حالت نیمه‌خشک یا خشک به‌ سر می‌برند و این مانعی بزرگ در مقابل حرکت ماهی‌های سالمون است.

ماهی‌هایی که شاهد کاهش تعداد جمعیت‌شان در سال‌های اخیر بوده‌اند و تغییرات اقلیمی هم حیات‌شان را تهدید می‌کند.

درختان جوان را آب بدهید

شورای پارک‌های ونکوور و دولت شهری این منطقه هم هفته گذشته از اهالی محلی خواستند تا مراقب درختان جوانی باشند که در سال‌های اخیر کشت شده‌اند و در هوای بشدت گرم هفته‌های اخیر، دارند بتدریج خشک می‌شوند و می‌میرند.

آنها از ساکنین محلی می‌خواهند تا خیلی ساده، درخت‌های جوان را صبح‌ها یا غروب‌ها، آب بدهند.

این نگرانی‌ها در حالی است که ونکوور برنامه افزایش سطح فضای سبز خود را دنبال می‌کند و تا ۲۰۲۰ میلادی قرار است ۱۵۰ هزار درخت تازه کاشته بشوند.

از جمله اینکه هر سال تا ۲۵۰۰ درخت تازه در خیابان‌ها کشت بشوند.

هم‌اکنون برای نجات درخت‌ها، کیسه‌های حاوی رطوبت به پایین تنه درختان نصب می‌شود ولی به تعداد کافی از آنها برای زنده نگهداشتن تمامی درخت‌های جوان وجود ندارد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: