UA-28790306-1
تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

آقای روحانی یادت باشه، میرحسین باید باشه

آقای روحانی یادت باشه، میرحسین باید باشه

فریاد آزادی موسوی در نخستین نشست رسانه‌ای حسن روحانی

حسن روحانی در نخستین نشست رسانه‌ای خود که به‌طور مستقیم از تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شد، در مورد “رفع محدودیت از چهره‌های سیاسی که از مسئولان انقلابی بوده‌اند” گفت چنین مواردی وقت می‌برد و خیلی از امور به‌تنهایی در دست قوه مجریه و رئیس‌جمهور نیست اما فضا تغییر خواهد کرد. در دقایق پایانی این نشست یکی از حاضران در سالن فریاد “میرحسین باید باشه” سر داد.
حسن روحانی، رئیس‌جمهور جدید ایران امروز در نخستین نشست رسانه‌ای خود به سئوال خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی پاسخ گفت.

حسن روحانی در نخستین نشست رسانه‌ای خود اشاره‌ای به آزادی زندانیان سیاسی نکرد

روحانی ابتدا سخنان کوتاهی ایراد کرد و از مردم و به‌ویژه جوانان به‌خاطر رأی که به او دادند تشکر کرد و گفت راه میانه‌وری و اعتدال را پی خواهد گرفت.

شعار “روحانی یادت باشه میرحسین باید باشه” در کنفرانس خبری روحانی:

سوال خبرنگار روزنامه اعتماد درباره رفع حصر موسوی و کروبی در کنفرانس خبری روحانی:

حسن روحانی دولت آینده را دولت “شایسته‌سالار” و “فراجناحی” نامید و اولویت آن را مسائل اقتصادی دانست و گفت در آغاز کار به مشکلات فوری اقتصادی رسیدگی خواهد کرد.

وی گفت تا تشکیل دولتش در ۴۰ روز آینده، در این زمینه با دولت محمود احمدی‌نژاد همکاری خواهد کرد.

روحانی همچنین گفت در پیشبرد امور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود از کارشناسان و انجمن‌ها کمک خواهد گرفت. او بر لزوم حمایت از انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی تأکید کرد.

وی در مورد بحران سوریه گفت ایران مدافع تصمیم مردم این کشور است و با جنگ داخلی و دخالت خارجی مخالف است. روحانی گفت تا پایان دوره ریاست جمهوری بشار اسد این دولت باید در قدرت بماند و در انتخابات بعدی مردم سوریه تعیین خواهند کرد چه کسی رهبری این کشور را بر عهده بگیرد.

درباره مذاکرات هسته‌ای و تعلیق غنی‌سازی اورانیوم گفت ایران تلاش دارد شفاف‌تر عمل کند و مشکلات را با گفت‌وگوی فعال‌تر پیش ببرد.

روحانی گفت زمان حرف‌هایی چون تعلیق غنی‌سازی گذشته است. وی گفت در سال‌های گذشته ایران با ژاک شیراک، رئیس‌جمهور وقت فرانسه برای همکاری به توافق رسید که همان توافق می‌تواند مبنای کار باشد.

وی تحریم‌ها علیه ایران را اقدامی “ارتجاعی” خواند و افزود می‌توان با مبنا قرار دادن مذاکرات و تجربیات گذشته هسته‌ای مشکلات را حل کرد.

حسن روحانی گفت با همه کشورهایی که ایران آن‌ها را به‌رسمیت می‌شناسد روابط خوبی برقرار می‌کند و انتخابات ایران و شرکت وسیع مردم در آن چنین راهی را هموار خواهد ساخت.

وی بهبود رابطه ایران و آمریکا را پیچیده دانست و گفت ایران به‌دنبال افزایش تنش نخواهد بود. روحانی گفت هرگونه سخن گفتن با آمریکا باید با احترام متقابل، برابری حقوق، عدم دخالت در امور داخلی ایران، به‌رسمیت شناختن حق هسته‌ای ایران و کنار گذاشتن اقدامات یک‌سویه از سوی این کشور باشد. به‌گفته وی با این شرایط زمینه مذاکره با آمریکا آماده خواهد شد.

در مورد حداقل دستمزد کارگران روحانی گفت طبق قانون افزایش حقوق باید معادل تورم باشد و دولت تلاش خواهد کرد که قانون را عملیاتی کند.

در بخش‌های پایانی نشست رسانه‌ای حسن روحانی، از رئیس‌جمهور جدید ایران در مورد “رفع محدودیت از چهره‌های سیاسی که از مسئولان انقلابی بوده‌اند” پرسیده شد. وی در پاسخ گفت چنین مواردی وقت می‌برد و خیلی از امور به‌تنهایی در دست قوه مجریه و رئیس‌جمهور نیست اما فضا تغییر خواهد کرد و بسیاری از خواسته هایی که مد نظر است زمینه‌اش فراهم خواهد شد.

در دقایق پایانی نشست رسانه‌ای حسن روحانی که به‌طور مستقیم از تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شد، یکی از حاضران در سالن فریاد “میرحسین باید باشه” سر داد و جلسه پایان یافت.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: