تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

افزایش لخته‌ خون در شریان‌های پای بیماران مبتلا به کرونا

افزایش لخته‌ خون در شریان‌های پای بیماران مبتلا به کرونا
ارتباط میان کووید- ۱۹ و وجود لخته های خون در شریان های ریوی، در پژوهش های بسیاری اثبات شده است ولی اطلاعات اندکی در خصوص ارتباط میان کروناویروس (Coronaviruses) و ترومبوز شریان های اندام تحتانی وجود دارد.

محققان آمریکایی در بررسی جدید خود متوجه شدند که بروز لخته خون در شریان های پای بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ بیش از سایر بیماران پیش می آید و میتواند عوارض منفی بسیاری در پی داشته باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، کووید- ۱۹، با بروز لخته های خون در شریان های پا ارتباط دارد.

بررسی جدید محققان “مرکز پزشکی مونته فیور” (Montefiore Medical Center) آمریکا نشان می دهد بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ که نشانه هایی مثل کمبود ذخیره خون در آن ها دیده می شود، بیش از بیمارانی که به کووید- ۱۹ مبتلا نیستند، در معرض خطر قطع عضو یا مرگ قرار دارند.

ارتباط میان کووید- ۱۹ و وجود لخته های خون در شریان های ریوی، در پژوهش های بسیاری اثبات شده است ولی اطلاعات اندکی در خصوص ارتباط میان کروناویروس (Coronaviruses) و ترومبوز شریان های اندام تحتانی وجود دارد.

در چنین شرایطی، لخته های خون در شریان ها بوجود می آیند و مانع از جریان یافتن و رسیدن اکسیژن به اندام تحتانی می شوند.

محققان طی دوره اوج کووید- ۱۹ در نیویورک، مشاهده کردند که تعداد بیماران مبتلا به ترومبوز شریانی افزایش یافته است. این بیماران، با علائمی مثل سردی، درد و تغییر رنگ در پاهایشان به بیمارستان مراجعه می کردند.

تاثیر کرونا بر افزایش افزایش لخته‌ خون در شریان‌های پا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

 

افزایش تکان دهنده آمار چنین بیمارانی، پژوهشگران را بر آن داشت تا ارتباط میان کووید- ۱۹ و ترومبوز شریانی را دقیقتر مورد بررسی قرار دهند.

“اینسا گلدمن” (Inessa Goldman)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار‌کرد: ما در بررسی های خود دریافتیم که ترومبوز شریانی ناشی از کووید- ۱۹ میتواند پیامدهایی مانند قطع عضو یا مرگ را در پی داشته باشد.

او ادامه داد: از آنجا که آمار مبتلایان کووید- ۱۹ در سرتاسر جهان رو به افزایش است، پزشکان باید به ارتباط میان کووید- ۱۹ و بروز ترومبوز شریانی توجه بسیاری داشته باشند. درصورتی که این مشکل بموقع تشخیص داده شود، امکان حفظ اعضای بدن بیمار و پیش‌گیری از نیاز به قطع عضو فراهم خواهد شد.

این پژوهش، در مجله “Radiology” به چاپ رسید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

In touch with the diaspora of Iranian culture.
Shahrgon is an online magazine for the diaspora of Iranian culture and the Persian-speaking language in Canada.
Shahrgon, the magazine of the diaspora of Iranian culture in Vancouver, Canada, started working in 1992 with the publication "Namai Iran" and then in the evolution of "Ayandeh" and "Shahrvand-E Vancouver," it transformed into Shahrgon.

Shahrgon; The magazine of the diaspora of Iranian culture;

شهرگان مجله‌ی دیاسپورای فرهنگ ایرانی در ونکوور کانادا از سال ۱۹۹۲ با نشریه‌‌ی «نمای ایران» آغاز به‌کار کرده و سپس در فرگشتی از «آینده‌» و «شهروند ونکوور» به شهرگان فراروئید

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights