تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

افشین اسانلو زندانی سیاسی و فعال کارگری درگذشت

افشین اسانلو زندانی سیاسی و فعال کارگری درگذشت

زندانی سیاسی، افشین اسانلو از هیئت موسس سندیکای رانندگان برون شهری (میان شهری) که روز پنج‌شنبه ۳۰ خردادماه حدود ساعت ۱۷ دچار حمله قلبی شده و به کمک سایر زندانیان سیاسی به بهداری زندان رجایی شهر و سپس بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده بود، در بیمارستان درگذشت.

افشین اسانلو که روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه به بیمارستان منتقل شده بود، درگذشت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین اسانلو از هیئت موسس سندیکای رانندگان برون شهری (میان شهری) روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه حدود ساعت ۱۷ دچار حمله قلبی شده بود، در بیمارستان درگذشت.

وی پس از حمله قلبی به کمک سایر زندانیان سیاسی به بهداری زندان رجایی شهر و سپس بیمارستانی خارج از زندان منتقل می‌گردد و در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

افشین اسانلو برادر منصور اسانلو موسس سندیکای کارگران شرکت واحد است. وی از سوی قاضی صلواتی به ۵ سال حبس تعزیری به اتهام “اجتماع و تبانی” محکوم شد و دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز این حکم را تایید کرد.

این زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهرکرج ۴ ماه را دربند ٢٠٩ زندان اوین و یک ماه را نیز دربازداشتگاه اطلاعات کرج بود و فشارهای وارده در زندان موجب بروز مشکلات جسمی برای وی شد.

تارنمای کلمه چندی پیش گزارش داده بود، ضربات متعدد کابل که در بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات بر بدن افشین اسانلو وارد شده باعث پارگی در کف پا و ایجاد غده در کتف او شده است.

[هرانا]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights