UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

بیمه مسافرت برای مسافران به کانادا

بیمه مسافرت برای مسافران به کانادا

[image src=”http://shahrgon.com/fa/wp-content/uploads/2014/12/Mahshid-Amini.jpg” width=”125″ title=”مهشید امینی” lightbox=”yes” frame=”dark” align=”left”]شهرگان: آیا خانواده یا دوستان شما برای دیدار شما قصد سفر به کانادا را دارند؟

آیا قصد سفر به کانادا با ویزای کار یا ویزای مهاجرت دارید؟

آیا باوجود داشتن بیمه دولتی کانادا قصد سفر به خارج از کانادا برای بیش از ۱۸۰ روز متوالی را دارید؟

اگر جواب یکی از سؤالات بالا مثبت است شما نیاز به تهیه یک بیمه مناسب برای ورود به خاک کانادا را دارید.

اگر دوستان و یا خانواده شما قصد سفر به کانادا را دارند و شما برای آن‌ها دعوت‌نامه فرستاده‌اید شما قانوناً مسئول پرداخت هرگونه هزینه پزشکی که توسط آن‌ها ایجاد می‌شود هستید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا با ویزای کار یا مهاجرت دارید، شما حداکثر در سه ماه اول ورود به کانادا هیچ‌گونه بیمه پزشکی ندارید و برای هزینه‌های پزشکی پیش‌بینی‌نشده باید برنامه‌ریزی کنید.

اگر شما دارای کارت اقامت دائم (PR Card) و یا کارت شهروندی (Citizenship) کانادا هستید و تحت پوشش بیمه پزشکی کانادا هستید، در صورت خروج شما از کشور به مدت ۱۸۰ روز متوالی یا بیشتر، بیمه پزشکی شما فاقد اعتبار بوده و شما پس از ورود باید دوباره برای بیمه پزشکی دولتی اقدام نمایید. فعال شدن دوباره بیمه پزشکی دولتی شامل ۳ ماه انتظار می‌شود. یعنی شما برای ۳ ماه اول هیچ‌گونه پوشش پزشکی دولتی ندارید.

 

بیمه مسافرت چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

 برای اطلاعات کامل در مورد موارد تحت پوشش بیمه مسافرت، باید قرارداد (policy) بیمه را مطالعه کنید.‌

 

مهم‌ترین مواردی که در یک بیمه مناسب باید وجود داشته باشد به شرح زیر است:

– پرداخت کلیه هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده پزشکی و بیمارستانی شامل هزینه‌ی مراجعه به پزشک برای یک سرماخوردگی ساده، هزینه‌های دارو و یا هزینه‌های پزشکی دیگر تا سقف مبلغ پوشش تهیه شده.

– کلیه هزینه‌های برگرداندن شخص به کشور محل اقامت خود چنانچه نیاز به تسهیلات خاصی داشته باشد تا سقف پوشش بیمه.‌

-چنانچه شخص در سفر به علت بیماری نیاز به داشتن همراه داشته باشد، کلیه هزینه‌های سفر همراه به کشور مقصد تا سقف بیمه.

– هزینه‌های مربوط به نگهداری کودکان در محل نگهداری کودکان درصورتی‌که فرد بالغ همراه کودک در بیمارستان باشد.

– پرداخت هزینه‌های حمل جسد به کشور محل اقامت درصورتی‌که فرد بیمه‌شده فوت کند.

 

هنگام تهیه یک بیمه مسافرت به چه مبلغ پوشش بیمه نیازمندیم؟

با توجه به هزینه‌های بالای پزشکی در کانادا باید توجه کنیم که مبلغ پوشش مناسبی را انتخاب کنیم تا بتواند جوابگوی هزینه‌های احتمالی باشد. برای مثال هزینه ویزیت یک پزشک خانواده بدون انجام هرگونه آزمایش اضافی و دارو حداقل ۱۵۰ دلار بوده و هزینه بستری شدن در بخش فوریت‌های پزشکی فقط برای یک‌شب حدود ۲۰۰۰ دلار است.

 

آیا کسانی که از قبل دارویی مصرف می‌کنند و یا مسئله پزشکی دارند می‌توانند بیمه‌ای تهیه نمایند که پوشش کامل داشته باشد؟

در سال‌های اخیر بعضی از شرکت‌های بیمه یک نوع دیگر از پوشش را تعریف کردند که در آن شخصی که دارویی مصرف می‌کند و یا از قبل مسئله پزشکی مثل ناراحتی قلبی یا فشارخون و … دارد هم می‌تواند بیمه تهیه کند که چنانچه اتفاقی غیرمعمول در رابطه با این مسائل برایش افتاد، همچنان بتواند از این پوشش استفاده کند (میزان داروی مصرفی و شرایط عمومی این افراد نباید در ۶ ماه قبل از تهیه بیمه تغییری کرده باشد). البته اگر شما چنین بیمه‌ای را انتخاب کردید باید حتماً به سؤال‌های پرسشنامه پزشکی با دقت پاسخ دهید.

 

چه زمانی باید بیمه مسافرت را تهیه کنیم؟

بهترین زمان برای تهیه بیمه، قبل از ورود به خاک کانادا است. چون اگر این بیمه قبل از ورود به خاک کانادا تهیه شود، مسافر از همان لحظه ورود تحت پوشش بیمه است. چنانچه این بیمه بعد از ورود به خاک کانادا و در ۳۰ روز اول تهیه شود  پوشش بیمه برای بیماری‌ها، ۴۸ ساعت بعد از تهیه بیمه آغاز می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر به تارنمای WWW.NIKLIFE.COM مراجعه کنید.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: