UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

تظاهرات در مریوان در پی مرگ چهار فعال محیط زیست در آتش سوزی جنگل

تظاهرات در مریوان در پی مرگ چهار فعال محیط زیست در آتش سوزی جنگل

مرگ چهار فعال محیط زیست در میان شعله های آتش جنگل های مریوان، تظاهرات مردم این شهر را در پی داشت.

خبرگزاری‌‌های داخلی ایران به نقل از مقام‌های محلی گزارش دادند که محمد پژوهی، رحمت حکیمی نیا، دو نفر از نیروهای منابع طبیعی مریوان و شریف باجور و امید کهنه پوشی(حسین زاده)، فعال زیست، روز شنبه سوم شهریور در حین خاموش کردن آتش در جنگل جان باختند.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمردر گفت وگو با شبکه خبر صدا و سیما ضمن تایید مرگ این چهار نفر، آلوده بودن منطقه به مین و احتمالا انفجار آن را دلیل مرگ این افراد دانست.

فرماندار مریوان اما با اشاره به این آتش سوزی و حضور نیروهای مردمی، فعالان محیط زیست، نیروهای سازمان محیط زیست و منابع طبیعی گفت که ساعت ۹ صبح روز شنبه به دلیل وزش باد بر اثر شدت و گسترده آتش سوزی ۴ نفر در محاصره آتش گرفتار شده و جان باختند و دو نفر دیگر مصدوم شدند.

همزمان، گروهی از مردم مریوان در اعتراض به این حادثه دست به راهپیمایی زدند. شرکت کنندگان در راهپیمایی پلاکاردهایی از تصاویر کشته شدگان در دست داشتند. آنها همچنین پلاکاردهایی حمل کردند که روی آن نوشت شده بود «شهید نمی میرد.»

در میان جان باختگان، شریف باجور از فعالان شناخته شده محیط زیستی و از اعضای هیئت مدیره انجمن سبز چیا، بارها در ارتباط با فعالیت‌ها و اقدامات محیط زیستی خود مورد بازداشت و بازجویی توسط نهادهای امنیتی قرار گرفته بود.

تعدادی از شهروندان مریوان در گفت و گو با صدای آمریکا اعلام کردند که به اعتقاد مردم این شهر، آتش سوزی‌ها عمدی بوده و توسط نیروهای امنیتی و سپاه به منظور جلوگیری از مخفی شدن مخالفان جمهوری اسلامی، سوزانده می‌شوند.

[صدای آمریکا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: