UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

جشن با شکوه نوروزی در آموزش و پرورش ناحیه ۴۳ شهر کوکیتلام

جشن با شکوه نوروزی در آموزش و پرورش ناحیه ۴۳ شهر کوکیتلام

یکی از خوانندگان علاقه‌مند به تهیه گزارش برای شهروند بی‌سی، در گزارش مراسم جشن نوروزی ایرانیان در آموزش و پرورش ناحیه ۴۳ شهر کوکیتلام نوشت که این مراسم با استقبال زیادی روبرو شد. این خواننده عزیز ضمن ارسال چند قطعه عکس از این برنامه، گزارش خود را به شرح زیر ارایه کرده‌است:

«ایرانیان با پیشینه‌ی فرهنگ پربار و تاریخ هزاران ساله‌ی خویش در هر کجای جهان به پیشواز بهار رفته وآیین‌های نوروز باستانی را زنده نگاه می‌دارند.DSC_0569

امسال در ناحیه‌ی آموزش و پرورش ۴۳ شهر کوکیتلام نیز همچون بسیاری از مناطق ونکوور بزرگ آمدن بهار و نوروز زیبا طی مراسمی باشکوه پاس داشته شد. این مراسم روز پنجشنبه سیزدهم مارچ ۲۰۱۴ در مرکز ونیر در سالن ورزش این مرکز با تلاش و سخت کوشی خانم‌ها رویا آقاخانی و سهیلا مسعودی مسئولین اسکان یابی آموزش و پرورش کوکیتلام انجام گردید و بیش از ۲۵۰ نفر از مدیران، مسئولین و آموزگاران مدارس ناحیه و همچنین دانش آموزان کلاس‌های السا در این جشن  حضور داشتند. این دانش آموزان که از مراکز ونیر و مونتگمری برای شرکت در این مراسم با شکوه گرد یکدیگر آمده بودند، مشتاقانه از آیین پرشکوه نوروزی دیدن نمودند. در کنار سخنرانی‌ها و نمایش فیلم و عکس و اسلاید برای شناساندن این سنت زیبای دیرینه‌ی پارسی، دانش آموزانی از مدارس کوکیتلام نیز با اجرای هنر‌مندانه‌ی رقص و موسیقی و آواز خوانی، شور و حال  فوق‌العاده‌ای به این مراسم بخشیدند. لیلا فلاح از دبیرستان گلن ایگل با جامه‌های سنتی زیبا، رقص‌های ایرانی و افغان را بروی صحنه آورد که با تشویق زیاد حاضرین همراه بود. همچنین صبا محسنی دانش آموز دبیرستان سنتنیال با اجرای آواز ایرانی و نواختن دف، شور و حالی افزون به مراسم بخشید. یکی از جوانان ایرانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی در مرکز ونیر است نیز با جامه و کلاه رنگین حاجی پیروز را بروی صحنه آورد. ایشان با دایره زنگی و آواز سنتی نوروزی در پیشواز سال نو، حاضرین را به وجد آورد.

DSC_0574

این مراسم بعد از پذیرایی با شیرینی‌های ایرانی به پایان رسید.»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: