صفحه را انتخاب کنید

داعش به نزديکی فرودگاه بغداد رسيد

داعش به نزديکی فرودگاه بغداد رسيد
تبلیغات

داعش به نزديکی فرودگاه بين المللی بغداد رسيده است.

daesh

به گزارش عصرايران به نقل از سايت شبکه اسکای نيوز عربی، درگيری شديد ميان ارتش عراق و نيروهای داعش به نزديک فرودگاه بغداد کشيده شده است.

علاوه بر اين، تعدادی از خيابان های بغداد بسته شده اند و شمار زيادی از نيروهای امنيتی عراقی در خيابان های پايتخت مستقر شده اند.

منابع آگاه گفته اند درگيری شديد ميان نيروهای امنيتی عراقی و داعش در نزديکی فرودگاه بغداد در جريان است.

منابع امنيتی ادامه دادند: نيروهای امنيتی خيابان های منتهی به منطقه سبز امنيتی در بغداد و سه ورودی از چهار ورودی اين منطقه را بسته اند. منطقه سبز امنيتی محل استقرار مراکز مهم امنيتی و حکومتی از جمله کاخ رياست جمهوری، کاخ نخست وزيری، پارلمان، ساختمان قوه قضائيه، سفارتخانه های آمريکا، بريتانيا و فرانسه و ستاد فرماندهی ارتش است.

همزمان سايت روزنامه العربی الجديد چاپ لندن نوشت: داعش به دنبال حمله به بغداد است.
روزنامه العربی الجديد در گزارشی با عنوان “حمله به بغداد نزديک می شود” نوشت: اطلاعات به دست آمده از بغداد نشان می دهد داعش به دنبال آماده سازی نيروهای نظامی و تسليحاتی اش در اطراف بغداد است. احتمالا داعش در حال آماده سازی برای حمله نهايی به بغداد و اشغال پايتخت عراق است.

براساس اين خبر، هزاران نفر از اعضای داعش به همراه تانک ها، زره پوش ها و توپخانه ها از سه محور در مناطق شمال، غرب، جنوب بغداد از جمله مناطق ابوغريب، صدر، اليوسفيه، التاجی، الطارميه، المشاهده، المحموديه و عرب جبور قرار گرفته اند.

همچنين ارتش عراق اطراف بغداد کانال حفر و موانع فيزيکی ايجاد کرده است.

يک سرتيپ ارتش عراق هم گفت: مردم محلی در مناطق اطراف بغداد، در ترس از حملات و درگيری های ارتش و داعش، خانه های خود را ترک کرده اند. حملات هوايی ائتلاف در اطراف پايتخت، تاثيری در جلوگيری از پيش روی داعش نداشته است.

داعش در برخی مناطق از جمله فرودگاه بين المللی بغداد در غرب پايتخت، به شدت به بغداد نزديک شده است.

Website | + posts
تبلیغات

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان