تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

درخواست شورای مشورتی اصلاح‌طلبان برای رفع حصر موسوی و کروبی

درخواست شورای مشورتی اصلاح‌طلبان برای رفع حصر موسوی و کروبی

شورای مشورتی اصلاح طلبان در بیانیه شماره پنج خود ضمن تبریک به حسن روحانی، از رهبر  ایران و دیگر مقام های نظام  جمهوری اسلامی خواسته است تا به رییس جمهوری منتخب  کمک کنند تا ضمن دلجویی از آسیب دیدگان حوادث سال ۱۳۸۸،‌ زمینه رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد فراهم شود.به گزارش وب سایت رسمی محمد خاتمی، رییس جمهور پیشین ایران، شورای مشورتی اصلاح طلبان روز یکشنبه ۲۶ خرداد در بیانیه خود درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حسن روحانی گفته است:«أی به آقای دکتر روحانی، صدای گروه خاصی نبود، بلکه صدای ملت بود که همچون حماسه دوم خرداد سال ۱۳۷۶ با نگاه مثبت به آینده از فرصت های موجود استفاده کرده و با مدنی ترین شیوه ها و به دور از هرگونه خشونت، زمینه های تشکیل دولت وحدت ملی را فراهم آورد.»در این بیاینه نکاتی در خصوص «مسائل و مشکلات کنونی کشور»  و راه های « برون رفت از تنگناهای موجود» مطرح شده است.شورای مشورتی اصلاح طلبان گفته است:«بجا است که مقام معظم رهبری و همه مسؤولان ذی ربط و شخصیت های دلسوز نظام در این فضای عطرآگین، رئیس جمهوری منتخب را یاری کنند تا ضمن دلجویی از آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات ۸۸ و خانواده ها و بستگان آنان، نسبت به فراهم آوردن زمینه رفع حصر و محدودیت از حصر شدگان و زندانیان تلاش کند.»پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح طلب، به نتیجه این انتخابات اعتراض کرده و خواهان ابطال نتایج شدند. تهران و شماری از شهرهای ایران پس از اعلام نتایج انتخابات شاهد اعتراضات بود. در این اعتراضات دهها نفر کشته شدند و به گفته مقام های انتظامی جمهوری اسلامی هزاران نفر بازداشت شدند.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد  نیز از بهمن سال ۱۳۸۹ تا کنون در حصر به سر می برند.

طرفداران حسن روحانی در جریان شادمانی خود پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شب شنبه شعارهایی برای رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همچنین زندانیان سیاسی سر می دادند.

«نجات کشور از رویه ها نادرست»

شورای مشورتی اصلاح طلبان همچنین  در بخش دیگری از بیانیه خود گفته است:«اکنون پس از فراز و نشیب های انتخابات سال ۸۸ و ۹۲ ملت نیاز به آرامش دارد و امید است که رئیس جمهوری منتخب بتواند سیاست های اعلامی خود را در دفاع از حقوق ملت و نجات کشور از بحران های ناشی از رویه های نادرست و تحریم های ناروا به خوبی اجرا کند.»

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد شورای امنیت سازمان ملل چهار قطعنامه تحریمی علیه جمهوری اسلامی صادر کرد. اتحادیه اروپا و امریکا نیز به طور یکجانبه خرید نفت ایران و نظام بانکی جمهوری اسلامی را تحریم کردند.

شورای مشورتی اصلاح طلبان همچنین خواستار حل مشکلات اقتصادی کشور شده و گفته است که رییس جمهور منتخب از همه ظرفیت های موجود مدیریتی کشور استفاده کند.

شورای مشورتی اصلاح طلبان همچنین از نقش « نقش مؤثر و محوری»  محمد خاتمی که  توانست «با تدبیر و دوراندیشی در سامان یافتن سرمایه اجماعی اصلاح طلبان و اتحاد عقلانی آنان» در فضای انتخابات و افزایش مشارکت سیاسی شهروندان تأثیرگذار باشد، تمجید کرده است .

در این بیانیه همچنین از نقش اکبر هاشمی رفسنجانی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت، و محمدرضا عارف تقدیر شده است.

محمدرضا عارف نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود ولی به پیشنهاد شورای مشورتی اصلاح طلبان و با توصیه محمد خاتمی از حضور در انتخابات انصراف داد.

[رادیو فردا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

In touch with the diaspora of Iranian culture.
Shahrgon is an online magazine for the diaspora of Iranian culture and the Persian-speaking language in Canada.
Shahrgon, the magazine of the diaspora of Iranian culture in Vancouver, Canada, started working in 1992 with the publication "Namai Iran" and then in the evolution of "Ayandeh" and "Shahrvand-E Vancouver," it transformed into Shahrgon.

Shahrgon; The magazine of the diaspora of Iranian culture;

شهرگان مجله‌ی دیاسپورای فرهنگ ایرانی در ونکوور کانادا از سال ۱۹۹۲ با نشریه‌‌ی «نمای ایران» آغاز به‌کار کرده و سپس در فرگشتی از «آینده‌» و «شهروند ونکوور» به شهرگان فراروئید

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights