تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

دولت عراق دستور «تخلیه» ساکنان اردوگاه اشرف را صادر کرد

دولت عراق دستور «تخلیه» ساکنان اردوگاه اشرف را صادر کرد
گزارش‌ها حاکی است که دولت نوری المالکی، نخست وزیر عراق، دستور تخلیه «بدون تاخیر» ساکنان اردوگاه اشرف را صادر کرده است. در جریان درگیری به اردوگاه اشرف در یکشنبه ۱۰ شهریورماه ۵۲ نفر کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، علی الموسوی، سخنگوی نوری المالکی گفته است:دولت عراق از حق صدور تخلیه ساکنان اردوگاه اشرف برخوردار است.
سخنگوی نخست وزیر عراق اضافه کرده است: دستور تخلیه ساکنان (اردوگاه اشرف) صادر شده است.
به دنبال کشته شدن ۵۲ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف، عراق دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است.
این در حالی است که سازمان مجاهدین خلق دولت عراق را به دست داشتن در حمله به این اردوگاه متهم می کند.  سازمان ملل متحد و کشور های غربی کشتار ساکنان اشرف را محکوم کرده و خواستار تحقیق در این زمینه شده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر سازمان ملل متحد در عراق نیز روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «دولت عراق دستور تخلیه ساکنان اردوگاه اشرف را بدون تاخیر اجرا خواهد کرد.»
طبق این گزارش در صورت اجرای این دستور، ۴۲ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق که همچنان در اردوگاه اشرف به سر می برند به پایگاه «لیبرتی» یا اردوگاه «حریه» منتقل خواهند شد.
پیشتر اعلام شده بود که صد نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف به سر می بردند. سازمان مجاهدین خلق می گوید که شماری از ساکنان اردوگاه اشرف در جریان حمله یکشنبه ۱۰ شهریور ماه ناپدید شده‌اند.
در همین زمینه،  وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ضمن تاکید بر ضرورت تحقیق درباره حادثه مرگبار در اردوگاه اشرف، خواستار انتقال بازماندگان در اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی شده بود.
ماری هارف، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا از سازمان مجاهدین خلق خواسته است برای انتقال باقی‌مانده اعضای خود به اردوگاه لیبرتی (حریت)  تمام آنچه لازم است انجام دهد.
این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین از همه طرف‌ها خواسته بود تا با سازمان ملل متحد برای انتقال ساکنان باقی مانده در اردوگاه اشرف و تامین امنیت آنها همکاری کنند.
روایت سازمان مجاهدین خلق و دولت عراق از حوادث خونین روز یکشنه اردوگاه اشرف متفاوت است. در حالی که سازمان مجاهدین خلق ایران نیروهای وابسته به نخست وزیری عراق را متهم به دست داشتن در حمله به اردوگاه اشرف می کند، دولت عراق پیشتر گفته بود که ساکنان اردوگاه به پست ورودی اردوگاه حمله کرده و نیروهای امنیتی مجبور به تیراندازی به سوی آنها شده بودند.
به دنبال کشته شدن ده‌ها نفر از ساکنان اردوگاه اشرف، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای از حمله به این اردوگاه  توسط  گروهی که آنها را فرزندان «مجاهدان شهید عراقی» نامید، ابراز خوشحالی کرد.
علاوه بر سپاه پاسداران، احمد خاتمی از امامان جمعه موقت تهران و یکی از روحانیان تندروی ایرانی نیز از این «حمله» ستایش کرده است.
محمد رضا نقدی، فرمانده بسیج ایران، گفته است «حمله به پادگان اشرف، ‌مهم‌تر از عملیات مرصاد بود» و وی نیز «مجاهدین عراقی» را عامل حمله به اردوگاه اشرف معرفی کرده است.
پیشتر  حدود سه هزار نفر از نیروهای سازمان مجاهدین خلق که در اردوگاه اشرف مستقر بودند به پایگاه لیبرتی (حریه) در حوالی بغداد منتقل شدند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

In touch with the diaspora of Iranian culture.
Shahrgon is an online magazine for the diaspora of Iranian culture and the Persian-speaking language in Canada.
Shahrgon, the magazine of the diaspora of Iranian culture in Vancouver, Canada, started working in 1992 with the publication "Namai Iran" and then in the evolution of "Ayandeh" and "Shahrvand-E Vancouver," it transformed into Shahrgon.

Shahrgon; The magazine of the diaspora of Iranian culture;

شهرگان مجله‌ی دیاسپورای فرهنگ ایرانی در ونکوور کانادا از سال ۱۹۹۲ با نشریه‌‌ی «نمای ایران» آغاز به‌کار کرده و سپس در فرگشتی از «آینده‌» و «شهروند ونکوور» به شهرگان فراروئید

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights