صفحه را انتخاب کنید

ركورد جديد فروش خانه در ونكوور ماه جون ۲۰۱۵

ركورد جديد فروش خانه در ونكوور ماه جون ۲۰۱۵

فروزان ستوده

فروزان ستوده

محتويات اين مقاله ترجمه آمار و نظرات رسمى «ريل استيت بورد» ونكوور است.

ميزان فروش ملك در ماه جون سال جاری دارای بالاترين ركورد در ماه‌هاى مشابه سال‌هاى اخير و همچنين دومين ركورد ماهيانه در طى سال‌هاى گذشته بوده است.

تابستان ونكوور با ركورد فروش ٤٣٧٥خانه در ماه جون، پشت سر گذاشته شد. فشار خريداران موجب افزايش ممتد قيمت شده است . آمار نشان مي‌دهد كه فروش ماه جون به میزان ٢٨/٤٪ افزايش نسبت به همين ماه در سال ٢٠١٤ داشته است و نسبت به ماه مى ٢٠١٥ افزايشى معادل ٧/٩٪ را نشان مي‌دهد.

آمار فروش ماه قبل٢٩/١٪ بالاتر از ميانگين ١٠ سال اخير بوده است.

تقاضا براى خريد خانه (هاوس) در سرتاسر ونكوور در حال افزايش است و دارسى مك لويد مدير ريل استيت بورد اعلام نمود كه ميزان فروش هاوس در ماه جون ركورد ده ساله اخير در چنين ماهى را شكست.

شاخص بهاى مسكن در يك سال گذشته ١٠/٣٪ افزايش را نشان ميدهد.

هم اكنون بازار مسكن  در نقطه بالايى از سيكل افزايش قيمت به سر مي‌برد. چيزى مشابه سال‌هاى ٢٠٠٠. مك لويد اشاره کرد كه به آسانى مي‌توان دليل اين افزايش را مشخص کرد ولى واقعيت اين است كه عوامل مختلفى موجب افزايش قيمت گرديده است.

به اعتقاد مك لويد پايين بودن نرخ بهره، كاهش عرضه، افزايش جمعيت، شرايط اقتصادى كانادا موجب افزايش تقاضا نسبت به سال‌هاى قبل در اين منطقه‌ی بى‌نظير كره زمين گرديده است.

نسبت فروش به لیست‌های فعال در ماه جون (تقاضا / عرضه) ٣٥/٩٪ است كه بالاترين رقم از سال ٢٠٠٦ مي‌باشد ( رونق معاملات بالاتر از ماقبل بحران جهانى ٢٠٠٨). در واقع از هر سه خانه ليست شده يك خانه فروش مي‌رود‌. هرگاه درصد ياد شده از ٢٠٪ فراتر برود، وضعيت در سمت بازار فروشنده است.

فروش هاوس در ماه جون ٢٠١٥ افرايشى معادل ٣١/٣٪نسبت به جون ٢٠١٤ و ٧٤/٢٪افزايش  نسبت به جون ٢٠١٣ را رقم زده است و پايه قيمت هاوس با ١٤/١٪ افزايش به ميانگين ١،١٢٣،٩٠٠ دلار افزايش يافته است.

با فروش ١٧٧٤ آپارتمان در ماه جون افزايشى معادل ٣٥/٦٪نسبت به جون ٢٠١٤ و افزايشى معادل ٦٦/١٪ نسبت به جون ٢٠١٣ را شاهد هستيم و لذا پايه ميانگين بهاى آپارتمان با ٥/٣٪ افزايش به ٤٠٠،٢٠٠دلار افزايش يافته است‌.

‌فروش تاون هاوس در ماه جون ٢٠١٥ افرايشى معادل ٧/١٪ نسبت به جون ٢٠١٤ و ٤٤/٣٪ افزايش نسبت به جون ٢٠١٣ را رقم زده و پايه قيمت تاون هاوس با ٧/١٪ افزايش به ميانگين  ٥٠٦،٩٠٠ دلار افزايش يافته است.

توضيح اينكه ‌آمار ونكوور بزرگ شامل نواحى‌: ويسلر، سان شاين كوست، اسكواميش، وست ونكوور، نورث ونكوور، ونكوور، برنابى، نيووست مينستر، ريچموند، پورت مودى، پورت كوكويتلام، كوكويتلام، پيت ميدوس، ميپل ريچ و دلتاى جنوبى هستند.

Website | + posts

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان