UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

سینمای آدینه – نگاهی به فیلم های تابستان (۲)

سینمای آدینه – نگاهی به فیلم های تابستان (۲)

در حالی که تابستان به نیمه رسیده است، هنوز برخی از فیلم های گیشه پسند که اغلب فیلم های جوان پسند، مخصوص کودکان و نوجوانان و یا مخاطبان عام هستند در نوبت اکران قرار دارند، در کنار این فیلم ها برخی از فیلم های مستقل نیز هستند که در تابستان روی پرده می آیند.

فروش نیمه تابستان امسال با بیش از بیست درصد افزایش نسبت به زمان مشابه تنها در آمریکا بالغ بر دو میلیارد دلار شده است که به نظر می رسد تابستان داغی برای هالیوود باشد.

SM1

مامان های بد

با موفقیت سری Hangover، حالا نسخه زنانه آنها با استقبال تماشاگران روبرو شده است، امی که غرق کار و رسیدگی به فرزندان خود است احساس خستگی مفرط می کند او به دو مادرجوان دیگر می پیوندند که از استرس بسیار در رنج هستند تا کمی با هم خوش بگذرانند. میلا کونیس که نقش همسر عروسک خرسی «تد» را داشت حالا در این فیلم بار دیگر در نقشی کمدی می درخشد.

در حالی که اکران فیلم در آمریکا و کانادا به تازگی آغاز شده است، پیش بینی می شود که هم نظر مخاطبان به ویژه زنان را جلب کند و هم منتقدان را که در مقایسه با سری Hangover تا این جا آن را بهتر ارزیابی کرده اند.

1733cc54-c9f2-4bd5-825f-7358860e8b0eخشم

ساختن فیلمی براساس یکی از محبوب ترین رمان های آمریکایی نوشته فلیپ راث کاری ست که جیمز شایمس در نخستین فیلم ش به عنوان کارگردان به خوبی از عهده آن برآمده است، خشم که به فارسی نیز ترجمه شده است داستان دلباختگی جوانی یهودی از طبقه متوسط با دختری از طبقه بالاتر در دانشگاهی در اوهایو در دوران جنگ کره است. برخی از منتقدان خشم را یکی از بهترین فیلم های تابستان خوانده اند، این فیلم همچنین فرصتی برای سارا گدون هم هست که نقش اصلی زن را در این فیلم که یکی از پرفروش ترین فیلم های روز است بیابد.

SM3

مرد سوئیس آرمی

کمدی سیاه «مرد سوئیس آرمی» (به معنای همه فن حریف مانند ابزارهای همه کاره سوئیسی) که چند هفته پیش در جشنواره فیلم های فانتزی نوشاتل با استقبال خوب تماشاگران روبرو شد در اکران عمومی نیز موفق بوده است، اولین ساخته دانیل شینرنت و دانیل کوان فیلمی خوش ساخت و سرزنده از آب درآمده است که در باره همراهی مردی ست که ظاهرا در جزیره ای سرگردان مانده است با جسدی که سخن می گوید و توانایی های غریبی دارد.

84f92417-c968-460a-8de3-5271cc6e008c

پیشخدمت

چان ووک پارک کارگردان مشهور کره ای (من یک سیبورگ- انسان با اندام طبیعی و بیومکانیک- هستم ولی طوری نیست، ۲۰۰۶) با آخرین فیلم خود تحسین منتقدان و همچنین توجه تماشاگران را جلب کرده است، فیلم که مخلوطی از رومانس تاریخی با مایه های اروتیک، دلهره و سادومازوخیسم است. فیلم در باره دختر جوان کره ای ست که به خانه یک اشراف زده ژاپنی می رود تا پیشخدمت او باشد. دبورا یانگ در هالیوود ریپورتر نوشته است که پارک صحنه های اروتیک فیلم را با چاشنی هجو و تکرار از منظرهای مختلف آمیخته است به این ترتیب آنها را دیدنی کرده است.

SM5

شکار برای وایلدروپر

پسر نوجوانی به خانه عمه ش که سرپرستی او را پذیرفته در حاشیه جنگل در نیوزلند می رود اما از خانه فرار می کند، شوهرعمه ش او را می یابد اما در حالی که همه برای پیدا کردن آنها در تلاش هستند، آنها به راه خود ادامه می دهند. یک کمدی خوب در ژانر سفر که تا اینجا محبوب ترین فیلم تابستان برای منتقدان سینما بوده است.

1097eeef-5d7e-43ad-a1cf-e67c05269ebc

سوسیس پارتی

انیمیشن برای بالاتر از هفده سال در باره سوسیسی ست که با دوست دختر نان ساندویچی ش کشف می کند که خریده و خورده شدن چندان هم دلپذیر نیست برای همین در فروشگاه بزرگی که در آستانه حراج است به دیگر خوردنی ها هشدار می دهد. پیش بینی می شود این فیلم که از هفته آینده در آمریکای شمالی اکران خواهد شد با استقبال بسیاری به خاطر موقعیت های طنزآمیز و دیالوگ هایش روبرو شود.

9b26373b-033b-458a-ab0a-baae98f8dc91

جادو ۲

ادامه قسمت نخست این بار در شمال لندن می گذرد که مادری با چهار فرزندش در خانه ای اسیر اشباح شده است. برای علاقمندان فیلمهای ترسناک این یکی از بهترین ها در تابستان امسال است که جیمز وان (کارگردان سری اره) با همان بازیگران قسمت قبلی ساخته است.

18bc4a85-c65a-48dc-b7b2-a779026f867c

دوبار فکر نکن

یک فیلم کمدی با لحظه های شاد در میان چالش هایی که میان دوستان عضو یک گروه کمدی برای حضور در یک برنامه تلویزیونی زنده رخ می دهد.

پیتر تراورس منتقد رولینگ استون این فیلم را دارای لحظاتی کمیک می داند که حتی وقتی هم قابل پیش بینی باشد با بازی غیر منتظره بازیگران دیدنی و خنده دار می شود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

امید حبیبی نیا روزنامه نگاری سینمایی را از سال ۶۸ آغاز کرده و با اغلب نشریات سینمایی و فرهنگی از جمله مجله فیلم و روزنامه های ایران و همچنین بخش های مختلف تولید، خبر و تحقیق در رادیو و تلویزیون همکاری داشته است، وی از اعضای نخست انجمن منتقدان سینمای ایران بود و چند دوره نیز به عنوان داور انجمن و همچنین داور بخش فیلم های کوتاه جشنواره فیلم فجر به فعالیت پرداخت. او دهها تحقیق علمی در زمینه سینما، روانشناسی ارتباطات و ارتباطات به مجامع علمی بین المللی ارائه کرده است و در رشته های روانشناسی بالینی، کارگردانی سینما، تحقیق در علوم ارتباطات، مطالعات جهانی با گرایش تحقیق در رسانه ها به تحصیل و تدریس پرداخته است. وی همچنین با رسانه های بین المللی از جمله بی بی سی و فرانس ۲۴ نیز همکاری داشته است و سردبیر نشریه دو زبانه رسانه شناسی ست.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: